Bilişim 13 TEMMUZ 2012 / 09:18

Microsoft: "Apple yanılıyor!"

Microsoft: "Apple PC sonrası için yanılıyor!"

Microsoft COO’su Kevin Turner, şirketin dünya çağında iş ortakları konferansında Apple’ın PC sonrası dönem fikrini eleştirdi.Microsoft’un en tepesindeki kişilerden biri olan Turner, Apple için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Turner’a göre iyi bir donanım üreticisi olan Apple, işletim sistemi konusunda yanılıyor.

Dağ Aslanı (Mountain Lion) işletim sistemi piyasaya sürüldüğünde farklı eleştiriler aldığına değinen Turner, OS X’in geleceğinin parlak olmadığına işaret etti.

“Apple’ın yanıldığını düşünüyoruz” dedi Turner ve ekledi:

“Bizler PC sonrası dönem için konuşurken, onlar (Apple) tablet ve bilgisayarın farklı olacağına inanıyor. Bugün dünyamızın gerçeğine bakınca onların tamamen yanlış olduğunu düşünüyoruz.”

PC+ dönemini Bill Gates’in 1999 yılında öngördüğüne dikkat çeken Turner, “Windows 8’in PC artı döneminin başlangıcı olacağına inanıyoruz. Biz tek bir dokunuşla her alanda istenilen işlemin yapılabilmesine inanıyoruz. Biz dokunma, kalem, fare ve klavyeye aynı anda sahip olabileceğinize inanıyoruz” dedi.

Turner, yeni gelen işletim sistemi Windows 8’in oyunu değiştirecek bir faktör olduğunu belirtti. Microsoft’un mobil alanda ve bilgisayar alanında yeniden yükselişe geçip geçmeyeceğini yeni işletim sistemi Windows 8'in ardından göreceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun