Bilişim 12 ŞUBAT 2016 / 11:14

Microsoft Android işbirliği devam ediyor

Mobil taraftaki çalışmalarına devam eden Microsoft, uygulamalarına Android cihazlarda yer vermek için yeni anlaşmalar yaptı.

Microsoft, sık kullanılan uygulamalarını Android işletim sisteminde yer vermeye devam edecek. Engadget'ta yer alan habere göre, Microsoft bu konuda 74 Android cihaz üreticisi ile anlaştı. Buna göre cihaz üreticileri, Microsoft'un Office ve Skype gibi sıklıkla kullanılan uygulamalarına telefonlarında yer verecek ve bu şekilde satışa sunacak. 

Mobil tarafta Android ve iOS cihazlarının hegemonyasını henüz kıramayan Microsoft, buna karşın yazılımlarıyla önemli gelirler elde ediyor. Son olarak aralarında LG, Sony ve Samsung gibi üreticiler ile anlaşan şirket, bu sayede hem yazılımlarının kullanıcı ekosistemini genişletecek, hem de Android tarafından elde ettiği yazılım gelirlerini de artırmış olacak. 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun