Bilişim 05 MART 2013 / 16:32

Microsoft Açık Veri Merkezi Birliği'ne katıldı

Microsoft Açık Veri Merkezi Birliği'ne katıldı

Microsoft, 300 den fazla üyesi olan, bulut bilişim servisleri ve veri merkezi standartlarını belirlemek için bir araya gelen Açık Veri Merkezi Birliği'ne katıldı.Nokia, Deutsche Bank, J.P. Morgan Chase, AT&T ve eBay gibi üyeleri bulunan Açık Veri Merkezi Birliği (ODCA), Microsoft’un katılımıyla birlikte gücünü artırdı. ODCA’nın yönetim kurulu üyesi Mario Müeller konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bulut hizmetlerinin kullanılabilirliğini artırabilmek için, BT şirketleri bulut sağlayıcı ve çözüm ortakları ile çok daha yakın çalışma ilişkileri geliştirmeliler. Microsoft’un katılımı organizasyonun amacı için çok değerli bir olay” dedi.

Windows Azure Genel Müdürü Bill Hilf ise Microsoft’un bulut konusunda sektöre açık, güvenilir ve küresel bir yalaşım geliştirerek, müşterilere ve sektöre hizmet ettiğini söyledi. Windows Azure adı altında birçok bulut uygulaması sunan Microsoft’un katılımcı üye olarak birliğe dahil olmasının ardından başka şirketlerin de birliğe üye olması bekleniyor. Birliğe üye olmak şirketlerin çalışma grupları kurarak, teknolojilerle ilgili kullanım modelleri, güvenlik, uluslararası kullanım ve sistem standartları belirlemesine imkan tanıyor.

Birlikle ilgili detaylar için www.opendatacenteralliance.org adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun