Bilişim 22 ARALIK 2011 / 11:18

Microsoft 2012’den sonra CES’te yer almayacağını açıkladı

Microsoft 2012'den sonra CES'te olmayacak

17 yıldır Consumer Electronics Show’da (CES) boy gösteren şirket, zamanlama stratejilerine uymadığı için fuardan ayrılacağını açıkladı.Microsoft’un kurumsal ilişkiler bölümünün başında yer alan Frank Shaw, yazılım devi, 2012’nin Ocak ayında düzenlenecek CES’ten sonra bir daha aynı fuarda yer almayacaklarını açıkladı. Las Vegas’ta düzenlenen fuarda yıllardır önemli bir alanda yer alan şirketin bu kararı almasının ardında ‘zamanlama’ problemi olduğu ifade edildi.

Çıkardıkları ürünlerin zamanlamasına uymadığı için fuarın verimli geçmediğini açıklayan şirket, her ürün duyurusunda kendi etkinliğini yapmayı planlıyor. Böylece Apple’ın yıllardır izlediği tanıtım politikasına benzer bir yol izlenecek. Apple 2009’daki Macworld Conference & Expo’dan çıktıktan sonra hiçbir fuara katılmadı.

11 yıl boyunca Bill Gates’in ana konuşmacı olduğu CES Microsoft standında son üç yıldır Steve Ballmer boy gösteriyordu. Önümüzdeki ay gerçekleşecek fuarda da ana konuşmacı olacak olan Ballmer, Windows 8 işletim sistemi hakkında bilgiler verecek.

Bu yılın başında düzenlenen ve üç gün süren CES fuarına 150 bin kişi katılım gösterdi.