Bilişim 06 ŞUBAT 2012 / 11:34

Micron'un CEO'su uçak kazasında öldü

Yarıiletken üreticisi Micron'un CEO'su Steven R. Appleton, geçtiğimiz cuma günü akrobasi uçağıyla gösteri yaparken uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Yerine şirketin CFO'su Mark Durcan getirildi.Dünyanın önde gelen yarıiletken üreticisi Micron'un CEO'su Steven R. Appleton, kendisine ait akrobasi uçağıyla gösteri yaparken uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Appleton, 51 yaşındaydı.

Appleton'un kullandığı uçağın düştüğü sırada henüz ikinci uçuşunu gerçekleştirediği belirtiliyor. Kazada ihmal olup olmadığı araştırılıyor.

Asya'dan gelen sıkı rekabete rağmen şirketini dik tutmayı başaran Appleton'un tam bir adrenalin tutkunu olduğu ve akrobasi uçuşlarına merak salmadan önce motosiklet, offroad yarışları gibi aktivitelere meraklı olduğu söyleniyor.

Appleton'un ölümünün ardından şirketin CEO'su ve direktörü olarak daha önce şirketin finansal operasyonlarından sorumlu olan Mark Durcan getirildi.

Gelişmelere ilişkin resmi açıklamayı http://news.micron.com/releases.cfm adresinde bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun