Bilişim 03 AĞUSTOS 2011 / 15:52

Michael McQueen ile Y kuşağının şifreleri çözülüyor

Y kuşağı diye adlandırılan, 1980 sonrasında doğmuş ve teknolojiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş genç kuşağın dilinden en iyi anlayan isimlerden biri; Y Kuşağı Uzmanı Michael McQueen ilk kez Türkiye’ye geliyor.3-5 Ekim 2011’deki ICT Summit Eurasia’da konuşacak McQueen, Y kuşağının beklentilerini irdeleyerek onları çalışan olarak verimli kılmaya ve tüketici olarak kazanmaya yönelik ipuçları verecek.

Avrasya bölgesinin en kapsamlı iş ve teknoloji buluşmalarından biri olan “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11” , bu yıl “Sınırlar Kalkıyor” teması ile 3-5 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. İnterpromedya’nın 2000 yılından bu yana Bilişim Zirvesi adı altında düzenlediği ve bu yıl Vodafone’un ana sponsorluğunda “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11” olarak Avrasya bölgesine açılan etkinlik, İstanbul Kongre Merkezi’nde olacak.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’in konuşmacıları arasında genç kuşağın dünya çapında en önemli stratejistlerinden biri olarak tanınan Avustralyalı Michael McQueen de yer alıyor. Son altı yılda, dört kıtada 100 binin üzerinde yöneticiye Y kuşağına ulaşmanın yollarını anlatan McQueen, nesiller arası sınırları ortadan kaldırmanın ipuçlarını verecek. Y kuşağı profilini masaya yatırarak hem aile içinde, hem iş dünyasında, hem de tüketici olarak onlarla doğru iletişimi kurmanın reçetesini sunacak. Günümüzün 40 yaş üstü yöneticileri ile Y kuşağının verimli çalışma yollarını ele alacak McQueen, ayrıca Y kuşağını hedefleyen markaların satış ve pazarlama yöntemlerini bu kuşağın beklentilerini göz önünde tutarak nasıl şekillendirmesi gerektiğini anlatacak.

McQueen 3 Ekim’de yapacağı açılış konuşmasının ardından ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’in ikinci gününde de, “Y Kuşağı ve Kurumsal Kültürlerin Zorunlu Dönüşümü” konulu, yarım günlük özel bir workshop (çalıştay) gerçekleştirecek.