Bilişim 20 EYLÜL 2011 / 15:08

Mehmet Okur resmen Türk Telekom'da

Birkaç haftadır antrenmanlarına katıldığı takımla sözleşme imzalayan Mehmet Okur, lokavt süresince Beko Basketbol Ligi'nde forma giyecek. NBA yıldızının imza törenine Türk Telekom CEO'su ve Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı K. Gökhan Bozkurt da katıldı.Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli isimler arasında gösterilen Amerikan Profesyonel Basketbol ligi NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, Türk Telekom Basketbol Kulübü ile sözleşme imzaladı.

Mehmet Okur’u kadrolarına katmaktan ötürü mutlu olduklarını belirten Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, gerek sosyal sorumluluk çalışmalarıyla gerekse sponsorluklarla sporun altyapısına destek verdiklerine değindi. Spor altyapısına yönelik yatırımlar ile son 10 yılda 28 bin genç sporcunun yetişmesini sağladıklarını vurgulayan Bozkurt, bu sporcuların arasında milli takıma seçilme başarısını göstererek Türkiye’yi yurtdışında temsil eden ve çeşitli derecelerle gurur kaynağı olan yüzlerce gencin bulunduğunu ifade etti. Bozkurt, sadece basketbol ve futbol gibi popüler takım oyunlarında değil, judo, eskrim, atletizm, kayak, wushu ve tenis gibi 22 farklı branşta 6 bine yakın sporcuyu desteklediklerini vurguladı.

NBA'de devam eden lokavt için oyuncular birliği ile kulüplerin görüşmesi sürüyor ancak henüz somut bir adım atılamadı. Oyuncular birliğinin başında bulunan Derek Fisher, bu haftanın çok kritik olduğunu ancak hala talepler arasında çok fark bulunduğunu ifade etti. Mehmet Okur da imza töreninde yaptığı konuşmada Türk Telekom'un önemli bir spor markası olduğunu belirtirken şunları söyledi:

"60 yıla yaklaşan geçmişi ile Türk Telekom Basketbol Kulübü Türk basketbolunun en önemli ve köklü kulüplerinden bir tanesi. Türk basketbolunun adını Avrupa’da en iyi şekilde duyurmayı hedefleyen bir ekibimiz var. Takım arkadaşlarımla beraber bunu başaracağımıza inanıyorum.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun