Bilişim 22 AĞUSTOS 2016 / 13:56

Medianova'dan kurumsal video çözümü

Medianova tarafından geliştirilen 360 derece video yönetim platformu Enterprise Video, 2016 itibariyle Türkiye’de 800’ü aşkın noktada aktif olarak kullanılıyor.

İnternet ve sosyal medya dünyasında iletişim kanalları ve yöntemleri farklılık gösterirken, videolar en çok kullanılan içeriklerin başında gelmeye başladı. Araştırmalar da kullanıcıların sadece günlük hayatlarında değil, iş hayatlarında da video içeriklerden yararlanmak istediklerini ortaya koyuyor. İnternetin yükselen yıldızı video, ürün ve hizmetlerini ilgi çekici biçimde tanıtmanın yanında iç iletişim, oryantasyon ve eğitim gibi kurumsal süreçlerini geleneksel yöntemlerin yanı sıra görüntü ile de desteklemek isteyen şirketleri kendi online video platformlarını kurmaya yönlendiriyor.
 
Bu amaçla “Enterprise Video” adlı bir platform geliştiren Medianova’nın ‘Kullandığın kadar öde’ mantığıyla çalışan bulut tabanlı servisleri, altyapı kurmaya gerek kalmaksızın, donanım ve yazılım maliyetlerini de önemli ölçüde düşürüyor. Medianova CEO’su Serkan Sevim, “360 derece video yönetim platformu Enterprise Video için, son kullanıcıların yaygın olarak kullandıkları online video platformlarının kurumsal versiyonu diyebiliriz. Enterprise Video, kurumların farklı süreçlerine yönelik videoları tek bir noktadan yönetebilmelerini sağlıyor. Platform, online saha eğitimlerinden sunum ve toplantıların canlı olarak yayınlanmasına, kurumsal videoların şirket içinde ya da dışında paylaşılmasına kadar birçok farklı amaca yönelik olarak kullanılabiliyor. Telekomünikasyon, sağlık, finans ve perakende gibi farklı sektörlerde birçok kurum, 800’ü aşkın noktada platformumuzu aktif olarak kullanıyor. Türk Telekom, Migros, A Bank, Eczacıbaşı, TEB ve Turkcell bu hizmetten faydalanan firmalar arasında yer alıyor” dedi.
 
Bugün gelinen noktada, farklı bölgelerde bulunan saha ekiplerinin eğitiminde büyük operasyonlar gerçekleştirmek için büyük bütçeler ayırmaya gerek kalmadığına değinen Sevim, “Kolay kullanımlı arayüz, içerik yönetiminin ve dağıtımının hızlı bir biçimde gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Yönetim mantığı olarak kurumsal kullanıcıların alışageldikleri web tabanlı servislerle arasında herhangi bir fark olmaması da bu süreçleri son derece kolaylaştırıyor. iPhone, iPad ve Android de dahil olmak üzere tüm mobil cihazları ve formatları destekleyen platform son derece esnek bir yapıya sahip. Bu sayede kurumların var olan ya da sonradan ekleyebilecekleri portal ve web sitelerinin altyapılarına da kolay entegrasyon sağlanıyor” diye konuştu. ‘Enterprise Video’ platformunun sahip olduğu ‘Content Syndication’ özelliğinin içerik ve videoların arama motorlarına kaydedilmesini sağladığını belirten Sevim, “Böylece çeşitli video paylaşım siteleri ve Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşılan videoların daha fazla kişi tarafından izlenmesinin de önü açılıyor. Ek olarak, kurumun internet sitesine gelen ziyaretçi sayısında da artış kaydedilmiş oluyor” dedi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun