Bilişim 26 EYLÜL 2011 / 07:45

Mac’lerde Windows uygulamalarını kullanmak kolaylaşıyor

Mac’lerde Windows deneyimi kolaylaşıyor

VMware Fusion 4’te yapılan geliştirmeler, kullanıcılara Windows ve Mac uygulamalarını Mac’te yan yana çalıştırma olanağı sunuyor.VMware, Mac bilgisayarlarda Windows programlarını çalıştırmak için geliştirilen VMware Fusion 4’ü kullanıcıların hizmetine sundu. VMware Fusion 4, kullanıcıların Windows uygulamalarını Mac kolaylığı ile çok daha basit bir şekilde kullanmalarını sağlıyor. 90’ın üzerinde yeni özelliğe sahip olan yazılım, artık günümüzün çok çekirdekli Mac bilgisayarları OS X Lion’la da tam uyumlu olma özelliğine sahip.

Windows programlarını Launchpad’e ekleyip, Mission Control’da deneme şansı bulunuyor. Ayrıca tam ekranda görüntülemek ve Mac hareketlerini kullanarak aralarında geçiş yapabilme fırsatı da kullanıcılara sunuluyor.

64-bit’lik Cocoa uygulamasıyla günümüzün çok çekirdekli Mac’leri için geliştirilen Fusion 4, daha önceki versiyonlarına oranla 3D grafikleri 2.5 kat daha hızlı gösteriyor.

PC ile Mac arasında geçiş kolaylaşıyor

VMware Fusion 4, artık sanal makinelerdeki OS X Lion’ı destekliyor. Bu da kullanıcıların OS X Lion, OS X Lion Sunucusu, Mac OS X Snow Leopard Sunucusu ve Mac OS X Leopard Sunucusu’nu kullanarak Mac’lerinden daha etkin biçimde yararlanmalarını sağlıyor.

Kullanıcılar, VMware Fusion 4 ile ihtiyaç duydukları her an doğrudan Mac’ten PC’deki tüm programlarına ve dosyalarına ulaşabiliyorlar. VMware Fusion 4, VMware’in web sitesinden satın alınabiliyor. 20 Temmuz 2011 tarihinden sonra VMware Fusion 3 alanlar ise ücretsiz olarak VMware Fusion 4’e geçebilecekler.

Daha fazla bilgi için vmware.com/vmwarestore/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun