Bilişim 01 HAZİRAN 2016 / 16:12

LÖSEV'e destek çığ gibi büyüyor

PAyPal'ın Türkiye'den çekileceğini açıklaması ile birlikte başlatılan kampanya ile PayPal kullanıcıları, hesaplarında kalan paraları LÖSEV'e bağışlamaya devam ediyor.

PayPal'ın Türkiye'den çekileceğini açıklamasının ardından, kullanıcılar PayPal hesaplarında kalan paraları nasıl değerlendirecekleri konusunda sıkıntı yaşarlarken, ekşisözlük'te başlatılan kampanya hem kullanıcılarının sorunları çözerken hem de LÖSEV'e önemli bir destek oldu.

PayPal'ın kullanıcıların hesaplarından para çekme limitini kaldırmamasıyla birlikte başlatılan kampanya ile beraber ilk etapta ekşisözlük kullanıcıları hesaplarında kalan bakiyelerini LÖSEV'e aktarmaya başladılar. Kısa sürede çığ gibi büyüyen kampanyaya, PayPal hesabı dışında da destek gelmeye başlarken, kullanıcılar kısa mesaj yoluyla da LÖSEV'e destek vermeye devam ediyorlar. 

Nasıl bağış yapabiliriz 

Öncelikle PayPal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan "gönder ve iste" sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana 'international@losev.org.tr' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. Son olarak bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz. Bunun yanı sıra PayPal hesabına sahip olmayan kullanıcılar Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell operatörleri üzerinden 3406'ya kısa mesaj atarak, kampanyaya 10 lira bağış yapabilirler. 

Hali hazırda kampanyaya 100 bin liradan daha fazla bağış geldiğini de belirtmek gerek. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun