Bilişim 30 TEMMUZ 2012 / 09:23

Londra Olimpiyatları uydu üzerinden HD izleniyor

4 uydu ile 2000 saatlik HD görüntü sağlanıyor

2012 Londra Olimpiyatları’nın uydu iletişimini sürdüren Eutelsat Communications, olimpiyat oyunları süresince 4 farklı uydu üzerinden, 36 farklı spor dalının, 300 farklı spor etkinliğinin, resmi törenlerin, röportaj ve son dakika haberlerinin canlı yayını gerçekleştiriyor.Eutelsat Communications, dünyanın en önemli uluslararası spor etkinliği olan Londra Olimpiyat Oyunları’nın uydu iletişiminin hazır olduğunu açıkladı. Şirketin açıkladığı rakamlara göre bu yıl olimpiyatlarda, 2 bin saatin üzerinde uydudan yayın nakli bekleniyor.

Şirketten verilen bilgilere göre, Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Güney Amerika’daki yayıncılar tarafından kullanılacak 4 farklı Eutelsat uydusu üzerinden 36 farklı spor dalının, 300 farklı spor etkinliğinin, resmi törenlerin, röportaj ve ‘son dakika haberleri’nin canlı yayını gerçekleştirilecek.

Taşıyıcı ID ile yüksel sinyal kalitesine ulaşıldı

Şirket, oyunlar sırasında özellikle "Taşıyıcı ID"nin en yüksek sinyal kalitesini sağlayabilmek için çaba harcadığını duyurdu. Yayınlarının daha verimli ve hızlı bir şekilde uyduya sinyallerinin gönderilmesini sağlayan "Taşıyıcı ID" teknoloji sayesinde izleyiciler detaylı görüntülere ulaşılması hedeflendi.

Hak sahibi olan 70’den fazla EBU üyesi, üye ülkelerin yayın kuruluşlarına ulaşan iki Eutelsat uydusundaki kapasiteyi de barındıran Eurovision ağı üzerinden, 12 yüksek çözünürlüklü (HD) sinyale ulaşabilecek.

Eutelsat Ticari Direktörü Jean-François Leprince-Ringuet; “2012 yılı, Eutelsat’ın 17 Haziran’daki Fransa, Yunanistan, Mısır seçimlerini ve hatta Ukrayna’da yapılan Euro 2012 yayınlarını kapsayarak, yayın ve haber ajanslarına hizmet ettiği ve rekor derecede yayın koordine ettiği parlak bir yayın yılı olmayı sürdürüyor" dedi.

Rakamlarla 2012 Londra Olimpiyatları uydu iletişimi:

• Olimpiyatlar süresince Eutelsat, 4 uydu üzerinden yayın yapılmasına imkan sağlıyor.

• 2000 saatin üzerinde uydu aktarımı olması bekleniyor.

• EBU ile yüzde 100 HD görüntü aktarımı sağlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun