Bilişim 29 KASIM 2011 / 12:43

Logo Yazılım Coretech'i satın aldı, perakende sektörüne giriyor

Logo Yazılım perakende sektörüne giriyor

Logo Yazılım, yazılım şirketi Coretech'i satın alarak perakende sektörüne girdiğini açıkladı. Borsagundem.com sitesinin haberine göre Logo Yazılım, yazılım şirketi Coretech'i satın alarak perakende sektörüne girdiğini açıkladı.

Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, şirketin son satın alma girişimi hakkında şunları söyledi:

"Türkiye'de yazılımlarıyla kurumsal verimlilik ve tasarrufun liderliğini yapan Logo, 27 yıldır istikrarlı Ar-Ge yatırımları ile bugün ekonomiye yön veren sayısız şirketin öncelikli teknoloji tercihi haline gelmiştir. Logo, Türkiye'de yazılım sektörünün gelişmesinde önemli bir aktör olarak rol alırken kendi öz kaynaklarıyla büyümeye önem vermiş ve yeni iş modelleriyle teknolojilere yatırım yapmaktan kaçınmamıştır.

Coretech de Türkiye yazılım sektörünün önemli SaaS (servis olarak yazılım) oyuncularından biri olarak teknolojiye yaptığı yatırımlarla uzun bir süredir büyüme planlarımız içinde gördüğümüz bir kurumdu. Bu girişimle, Logo Yazılım'ın özellikle internet ve mobil taraftaki Ar-Ge yatırımları artacak, yazılımın bir hizmet olarak pazarlandığı SaaS sürecine geçiş hız kazanmış olacaktır. Bu nedenle kurum olarak yakın iş kültürüne sahip olduğumuz Coretech ile olan birleşmenin, hem teknoloji, hem de iş yatırımı olarak Logo müşterilerine ve yatırımcısına önemli açılımlar sağlayacağı kanısındayız."

Açıklama ile güne artıda başlayan hisseler yüzde 4'e yakın primle 1.71 lira fiyattan işlem görüyor.