Bilişim 13 ŞUBAT 2012 / 12:30

Logo Yazılım 2011'i zinde kapattı

Logo Yazılım 2011'i zinde kapattı

Şirket 2011 yılında satışlarını yüzde 45, kârını yüzde 176 artırdığını açıkladı.LOGO Yazılım, 2011 yılında satışlarını yüzde 45 artırarak 30 milyon TL gelir elde ettiğini açıkladı. LOGO bu dönem faaliyetlerinden 11 milyon TL kar sağladı. Büyüyen satış trendinde sabit maliyetlerle çalışan LOGO’nun AFVÖK ve esas faaliyet karlılığının önümüzdeki dönemlerde de artışını sürdürmesi bekleniyor.

Şirketin 2011 yılındaki başarılı büyümesinde, orta ve büyük ölçekli firmalara yönelik yeni ürünlerin beğenilmesiyle yeni satış modelinin bayi ağı ve müşterilere olumlu yansımasının önemli rol oynadığını söyleyen LOGO Yazılım İcra Kurulu Başkanı Mehmet Buğra Koyuncu, şunları söyledi:

“LOGO olarak, stratejik büyüme planımız çerçevesinde, 2011 yılında şirket tarihindeki en önemli yatırımlardan birini gerçekleştirdik ve sektörün önde gelen şirketlerinden Coretech’i satın aldık. Yazılım ürünlerini internet ortamında hizmet olarak sunan (SaaS) uygulamalarıyla öne çıkan Coretech, internet ve mobil merkezli teknolojilere yatırım yapan LOGO’nun gelecek vizyonunda önemli bir yer tutuyor."

2012’yi atılım yılı olarak gördüklerini söyleyen Koyuncu, "Artan yetkinliklerimizle müşterilerimize ve yatırımcılara değer yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun