Bilişim 21 KASIM 2011 / 10:21

Logitech Google TV'ye kalp masajı yapmaya hazırlanıyor

Logitech Google TV için kalp masajına hazırlanıyor

Milyonlarca doları Google TV için set üstü kutu oluşturma çalışmalarında yitiren Logitech, projeyi tekrar ayağa kaldırma çabasında. Ama bu kez daha dikkatli olmaya kararlı. Reuters’in haberine göre, bazı Sony TV modellerinde ve Logitech set üstü kutularında kurulu olarak gelen Google TV, kullanıcılara online videolara ve internet sitelerine TV’lerden erişim imkanı sunduğu gibi, video oyunları gibi özel aplikasyonları da oynama fırsatı sunuyor.

Google, Google TV’nin kaç kullanıcısı olduğunu açıklamasa da, geçtiğimiz yıl pazarda yerini aldığında büyük bir sansasyon yaratmıştı. Ama bazı analistlere göre ürünün 1.0 versiyonu aslında tam bir başarısızlık öyküsü.

Logitech CEO’su Guerrino de Luca, Google TV büyük bir konsept olmasına rağmen, ürünün pazara çıkışta yeterli olgunluğa erişmediği eleştirisini yaptı ve şöyle devam etti:

“Bizim de yaptığımız gibi bu platformu kapsamak başlangıçta iyi bir fikirdi. Ama bu platform için set üstü kutu hazırlarken aşırı miktarda yatırım yaptık. Bu da büyük zarara yol açtı. Google TV için set üstü kutuların şirkete toplam maliyeti yaklaşık 100 milyon dolar civarında.”

Öte yandan, geçtiğimiz ay bir açıklama yapan Google, Google TV'yi yeniden gündeme taşımak için yeni bir hamle yapacağını açıkladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun