Bilişim 08 KASIM 2012 / 13:38

Logitech aksesuarlarıyla 'dokunmatik dünyadaki' yerini almaya hazır

Logitech, düzenlediği basın toplantısıyla iPad ve Windows 8 uyumlu ürünlerle su geçirmez klavyeden oluşan yeni ürünlerini tanıttı. Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar ve Logitech Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız’ın ev sahipliğindeki toplantıya Logitech Tüketici Bilgisayar ve Oyun Aksesuarları Direktörü Glenn Rogers da konuşmacı olarak katıldı.

Mustafa Uyar, toplantıda sözlerine dokunmatik kullanımı ön plana alan bir dünyada piyasaya sürdükleri aksesuarlarla bu dünyaya uyum sağlama hedefinde olduklarını söyleyerek başladı. Logitech'in kullanıcıların sadece parmaklarının ucuna değil, duygularına da dokunmak isteyen bir marka olduğunu söyleyen Uyar, ürünlerin detayları için sözü Glenn Rogers'a bıraktı.

Klavyesi güneşle şarj olan iPad kılıfı

Rogers'in aktardığına göre Logitech'in ürünleri yeni tanıtılan ürünleri üç ana kategoride yer alıyor. Bunlardan ilki iPad için özel olarak tasarlanan ve klavye olarak da kullanılabilen ince koruyucu kılıflar. Logitech Ultrathin Keyboard Cover olarak geçen ilk grup, manyetik olarak iPad'ın üzerine yapışıyor ve açıldığında klavye olarak kullanılabiliyor.

[caption id="attachment_60102" align="alignnone" width="455" caption="Logitech Solar Keyboard Folio for iPad"][/caption]

Logitech Solar Keyboard Folio for iPad ise güneş enerjisiyle şarj oluşuyla dikkat çekiyor. Mustafa Uyar, ilk ürünün Türkçe sürümünün 2012 yılı sonuna kadar raflarda olacağını söyledi. 349 TL'lik fiyat etiketine sahip Solar Keyboard Folio içinse biraz piyasanın tepkisine göre hareket edecekleri mesajını verdi.

Windows 8'de dokunmayı destekleyecekler

Logitech'in Windows 8 aksesuar grubunda özellikle bu yeni işletim sisteminin dokunmatik fonksiyonlarını destekleyen ürünler dikkat çekiyor. Bu ürünler dokunmatik ekrana sahip Windows 8 bilgisayarlarda fonksiyonların kullanımını kolaylaştırırken, dokunmatik özelliğe sahip olmayan Windows 8'li makinelerin bu eksiğini kapatma iddiasıyla geliyor.

[caption id="attachment_60103" align="alignnone" width="455" caption="Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650"][/caption]

Logitech'in dokunmatik aksesuarları arasında farenin yerini tutacak Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650 dokunmatik yüzeyin yanı sıra Logitech Touch Mouse T620 ve Logitech Zone Touch Mouse T400 fareler yer alıyor. Ürünlerin KDV dahil satış fiyatları T650 için 197 TL, T620 için 147 TL ve T400 için 97 TL olacak.

Logitech'in bu sınıfta bir de Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 adını verdiği klavyesi bulunuyor. Klavyenin en büyük özelliği akıllı telefon, tablet ve bilgisayarla aynı anda eşlenebilmesi ve tek bir tuşa basarak bu üç cihaz arasında geçiş yapabilmesi. Bunun da fiyatı 99 avro olarak açıklandı.

[caption id="attachment_60112" align="alignnone" width="455" caption="Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810"][/caption]

Çocuklular ve pasaklılar için yıkanabilir klavye

Logitech'in toplantıda tanıttığı son ürün ise Logitech Washable Keyboard K310 modeli klavye oldu. Suya dayanıklı olmanın da ötesinde 'yıkanabilir' olarak nitelendirilen bu klavye, masa başında atıştırmayı seven veya evde bilgisayarını küçük çocuklarla paylaşmak zorunda kalan kullanıcıları büyük dertten kurtarıyor.Logitech Washable Keyboard K310’un tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 112 TL olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun