Bilişim 27 AĞUSTOS 2014 / 10:34

LG tüm teknolojilerinde istikrarı hedefliyor

LG Electronics, LG G3 sadeleştirilmiş kamera uygulaması ve akıllı klavye özelliklerini giriş ve orta seviye akıllı telefon ve tabletlerinde de standart foruma getiriyor.

LG Electronics, giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm mobil ürünlerinde kullanıcılarına istikrarlı bir kullanıcı deneyimi sunabilmeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda yeni LG G3 ile ortaya çıkan kullanıcı deneyimlerini bu yılın ikinci yarısı itibariyle piyasaya sürülmesi planlanan bütün giriş ve orta seviye akıllı telefon ve tabletlerinde de kullanıma sunacak.
LG Electronics Mobil iletişim Bölümü Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park ise konuyla ilgili: “LG G3’ün en temel Kullanıcı deneyimlerini teknolojiyi basit ve rahat kullanılacak bir hale getirmeye dayanıyor. Bizim amacımız kullanıcı deneyimini istenildiği gibi özel bir hale getirmek. Bu nadide özellikleri bütün ürün gamımızda kullanıma sunma fikri tüm LG cihazlarının eşsiz ve seçkin bir hissiyat yaratmasını istememizin doğal bir uzantısı” dedi.

Cihazlarda kullanıcı kontrolü

Yeni uygulama ile beraber tüm giriş ve orta seviye LG akıllı telefonlarda sadeleştirilmiş kamera ile arayüzde sadece kullanıcıların en çok tercih ettiği menüler gösterilecek. Touch&Shoot özelliği ise özel anları ekranın herhangi bir noktasına dokunarak tek tuşla yakalamalırını sağlayarak zaman tasarrufu gerçekleştirebiliyor.

Gesture Shot ise özçekime olanak tanıyor. Bu özellik ile kullanıcı kameraya eliyle yaptığı açma kapama hareketiyle üç saniyelik geri sayımı başlatarak “selfieler” çekebiliyor.

Clean View da kullanıcılara düzenli ve menü ikonları içermeyen sade bir ön izleme özelliği sunuyor.

“Akıllı Klavye” deneyimi

Akıllı Klavye özelliği, kullanıcıların yazım hatalarını yüzde 75 oranında düzeltiyor ve kullanıcının ne yazacağını tahmin etmeye yönelik bir tasarıma sahip. Aynı zamanda klavye boyutu kullanıcının eli ve parmaklarına uyum sağlayacak şekilde büyütülüp küçültülebiliyor. Ekranın üstünde görüntülenen sözcük tavsiyeleri ise kullanıcının tek bir parmak hareketiyle yazıya eklenebiliyor. Yazım hızını artırmak amacıyla özel tuşlara kişisel kullanıma göre değişik semboller atanabiliyor. Boşluk tuşuna uzun süre basmak ya da sağa ve sola yapılan parmak hareketleri ile yazıyı düzenleme işlemi hızlı bir biçimde gerçekleştirilebiliyor.

 
ETİKETLER : LG electronics LG G3
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun