Bilişim 09 EKİM 2012 / 11:35

LG Optimus 4X HD Türkiye'ye özel seriyle gelecek

LG Optimus 4X HD Türkiye'ye özel seriyle gelecek

LG Electronics’in kısa bir süre önce duyurusunu yaptığı dört çekirdekli akıllı telefonu Optimus 4X HD, Türkiye pazarına yerel yaklaşımlar içeren özel seriyle gelecek. Yapılan çalışma kapsamında LG Optimus 4X HD özel seri telefonların kutuları Türkiye’ye özgü öğeler taşıyacak. Ürünü tercih eden cep telefonu meraklıları ayrıca özel olarak hazırlanan ek aksesuar paketinin de sahibi olacak.

Paket içeriğinde ince arka kapak koruyucu, 16 GB MicroSD Card hafıza kartı, masaüstü şarjı, dokunmatik ekran kalemi, ekran koruma filmi ve ek batarya gibi telefon kullanımını kolaylaştıran aksesuarlar bulunuyor.

Türkiye’deki teknoloji meraklılarına sunulan özel seri telefonlar, yıl sonuna kadar BOX uygulamasını indiren LG kullanıcılarına 50 GB online veri alanı da hediye edecek.

NVIDIA’nın 4-PLUS-1 dört çekirdekli mobil işlemcisi Tegra 3’e sahip olan Optimus 4X HD, yüksek hız ve performansıyla dikkat çekiyor. Tegra 3 maksimum güce ihtiyaç olduğunda 4 çekirdeği de çaıştırırken, uyku modu gibi düşük gücün yeterli olduğu durumlarda tek çekirdekle çalışıyor.

LG Optimus 4X HD, 2,150 miliamper bataryası ve özel SiO+ teknolojisiyle uzun süre şarj edilmeden kullanılabiliyor.