Bilişim 02 MAYIS 2012 / 15:31

LG bulut servisini açtı

LG de bulut servisini açıyor

Kullanıcıların Android, bilgisayar ve akıllı televizyonlardaki içeriklerini toplayıp yönetebileceği bulut platformu açıldı. Şirketin 5 gigabayt bedava alan sunacağı bilgisi verildi.Birkaç hafta önce Samsung’un 3 Mayıs’ta kendi bulut çözümünü tanıtacağını açıklamasının ardından LG de yaptığı açıklama ile iCloud’a rakip getirdiğini duyurdu.

LG Ev Sistemleri Başkan ve CEO’su Havis Kwon, “Çoğu şirket bulut sistemlerini sadece depolama aracı olarak görüyor. LG, bulutların kişiselleştirilerek, YouTube ya da Flickr’daki gibi tek kanaldan içeriklerin takip edilmesi yerine, herkesin kendine özel buluta sahip olmasına olanak tanıyor” açıklamasında bulundu.

LG uygulaması akıllı telefon içeriğini doğrudan bulut sunucusuna taşıyor. Böylece akıllı telefondaki bir içerik doğrudan bilgisayar ya da akıllı televizyon üzerinden görüntülenebiliyor.

LG’nin bulut servisinin bedava ve ödemeli seçenekleri bulunacak. Fiyatların ülkeden ülkeye değişmesi bekleniyor.

Kullanıcıların servisi kullanabilmek için Google Play ya da LG SmartWorld üzerinden uygulamaları indirmesi gerekiyor. Bilgisayarlara bulut uygulamasını indirmek için www.lgecloud.com adresini kullanmak gerekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun