Bilişim 25 AĞUSTOS 2011 / 10:01

LG aynı zamanda fare olan tarayıcı üretti (yoksa tersi miydi?)

LG fare kılığına girmiş tarayıcı üretti

LG'nin fareye getirdiği yeni yorum, yoğun bir şekilde doküman tarama ihtiyacı duyanların hayatına kolaylık, masalarına düzen getirecek. Şimdiye dek en çok kullanılan bilgisayar çevre birimi olma konusunda monitör ve klavyenin ardından üçüncü sırayı kimselere kaptırmayan farelerin binbir türlü kılığa girdiğine şahit olduk. Hesap makinesi oldular, telefon oldular, oyuncak oldular, yeri geldi stres topu bile oldular.

Ve şimdi, LG'nin yeni ürünü sayesinde farelerin önüne yeni bir kullanım alanı daha açılıyor. Zira LG'nin LSM-100 adını verdiği bu fare, normal bir farenin işlevlerini yerine getirmenin yanında ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda doküman veya resim tarama işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. A3 boyutuna kadar kağıt üzerinde yazılı duran veya masaya koyacağınız düz yüzeye sahip her şeyi tarayabilen fare, OCR adı verilen optik karakter tanıma teknolojisini de destekliyor. Böylece kağıt üzerine yazılı uzun metinleri Word ve benzeri programlara aktarmak için daha az uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

Ürün İngiltere'de 150 dolara yakın bir fiyatla pazara sunulmuş durumda. Nasıl çalıştığını aşağıdaki tanıtım videosunda görebilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sWyEYG9nMqY[/youtube]

Ürün hakkında daha fazla bilgi bu adreste yer alıyor.