Bilişim 13 EYLÜL 2011 / 16:14

Lenovo'nun bireysel ve kurumsal tabletleri satışta

Lenovo'nun bireysel ve kurumsal tabletleri satışta

Lenovo, bireysel kullanıcılar için IdeaPad tablet ve kurumsal müşteriler için ThinkPad tabletten oluşan ilk tablet bilgisayar ailesini piyasaya sürüyor. Şirketin, Google Android 3.1 işletim sistemine sahip internetli ilk tablet cihazları olan Lenovo IdeaPad Tablet K1 ve ThinkPad Android tabletler, Android Market’te yer alan binlerce uygulamanın yanı sıra Lenovo App Shop’ta yer alan, Lenovo cihazlara uygun uygulamalara da erişebilecekler.

Lenovo Mobil İnternet Dijital Ev ve İş Grubu’nun Kıdemli Başkan Yardımcısı Liu Jun, “Tabletler son derece kişisel teknolojik aygıtlardır. Bu nedenle de eğlenceye yönelik özellikler ve bireysel kullanıcıyı hedefleyen içeriklerin yanı sıra profesyoneller için de verimliliği dikkate aldık. Ürünlerimiz aynı zamanda bilgi işlem müdürleri için güvenliği ve yönetilebilirliği güçlendiren iş dünyasına yönelik özellikleri de barındırıyor. Lenovo olarak herkesin aradığını bulabileceği bir tablet bilgisayar ailesi tasarladık” dedi.

IdeaPad K1 Tablet: Kutuyu Aç ve Oyna

740 gram ağırlığa ve NVIDIA Tegra 2 çift çekirdek işlemciye sahip olan IdeaPad K1 (ed: bu aralar içinde aynı kelimeler geçen ne kadar çok haber yaptık), bütünleşik Bluetooth ve 802.11 Wi-Fi bağlantı özelliklerini de barındırıyor. Lenovo’nun Android 3.1 tabletinde Amazon, Adobe, Electronic Arts, Rovio, Zinio ve Dataviz gibi ortaklarının geliştirdiği 40’tan fazla uygulama yüklü olarak geliyor. Bunlar arasında yer alan Angry Birds, Kindle E-book Reader ve Documents to Go gibi popüler uygulamalar da mevcut.

Kullanıcılar ayrıca tabletlerle birlikte gelen bulut veri depolamayla dosya, müzik ve fotoğraflarını senkronize edebiliyor, depolayabiliyor ve paylaşabiliyorlar.

Lenovo ThinkPad Tabletiyle Android’i iş hayatına taşıyor
Lenovo, ayrıca kurumsal ihtiyaçları göz önüne alarak ThinkPad Tablet’te IdeaPad Tablet K1’in medya ve eğlence deneyimiyle ThinkPad’in kendine has güvenlik, güvenilirlik ve yönetilebilme özellikleri bir araya getirme yolunu seçmiş. Hareket halindeki profesyonellerin rahatlıkla taşıyabilecekleri bir ürün olarak tasarlanan ThinkPad Tablet, opsiyonel çizim kalemi, gerçek boyutlu USB portu, SD kart girişi ve harici projektörlere bağlanmasını sağlayan mini-HDMI giriş noktasının yanı sıra, optik TrackPoint ile birlikte opsiyonel ThinkPad kaliteli klavye içeren özel taşıma çantasına da sahip.

Katmanlı veri güvenliği ile birlikte veriler, ThinkPad’de tablette her zaman güvende kalıyor. Bu aygıta kimlik hırsızlığına karşı yazılım ve tabletin çalınması ya da kaybolması durumunda devre dışı bırakılmasını sağlayan Computrace özelliği gibi iş ortağı çözümleri kiti sayesinde bilgi işlem görevlileri tarafından da kolaylıkla destek verilebiliyor.

Bunlara ek olarak tablette mevcut olan güvenlik özellikleri arasında Citrix ile sanal uygulama desteği, LanDesk ile basit, Zero Touch Deployment ve Good Technology kapsamındaki güvenli e-posta desteği de yer alıyor. Tabletin 10.1 inç WXGA (1280x800) ebadındaki ekranı Corning Gorilla Glass kaplamasıyla çizilmeye dayanıklı bir profil sergiliyor.

Lenovo'nun yazılım ekosistemi: Lenovo App Shop

Lenovo tablet kullanıcıları, Android Market’ta yer alan binlerce uygulamaya ek olarak sadece Lenovo IdeaPad ve ThinkPad Tabletler için geliştirilen popüler uygulamalarını içinde barındıran uygulama merkezi Lenovo App Shop’a da erişim imkânına sahip oluyor. Lenovo App Shop, müzik, film, kitap, üretim, sosyal ağ, hava, yazıcı gibi geniş bir yelpaze içerisinde uygulamalar sunuyor.

Lenovo App Shop aynı zamanda, şirketlerin tablet bilgisayarı günlük operasyonlarına daha kolay entegre edebilmelerine yardımcı olmak amacıyla kurumsal uygulamaları destekliyor. Ayrıca özel kurumsal uygulama mağazasının açılmasına da olanak tanıyor.

Buna ek olarak, Lenovo ülke, para birimi ve dil bazında da uygulamalar sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun