Bilişim 13 MAYIS 2016 / 07:23

Lenovo, kurumsal ürünlerini Avrupa’da üretecek

Lenovo, x86 sunucular, depolama ürünleri ve veri merkezi ortamı da dahil olmak üzere kurumsal ürünlerini artık Macaristan’da üretmeye başlayacak

EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yer alan müşterilerine daha etkin çözümler üretebilmek ve ürünlerini daha hızlı sunabilmek amacıyla Lenovo bundan böyle kurumsal ürünlerini Macaristan’da üretecek. Bu sayede 5 güne kadar hızlı teslimat, daha düşük operasyon maliyetlerinin yanında gelebilecek talepleri daha hızlı ve etkin karşılayabilme yeteneğine sahip olacak. Lenovo, bu sayede EMEA bölgesindeki rekabet gücünü de artırmış olacak.

Kurumsal ürünler, Lenovo’nun PC, telefon ve ThinkServer ürünlerinin üretildiği, geçtiğimiz haftalarda 5 milyonuncu bilgisayarın banttan çıktığı duyurulan Flex tesislerinde üretilecek.

Lenovo Veri Merkezi Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Wilfredo Sotolongo konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Üretimi Avrupa’ya taşımak, müşterilere somut faydalar sağlayacak stratejik bir karar. Müşterilerimiz Macaristan’da üretme başlama kararımızı oldukça olumlu karşıladı. Bu kararımızın, kurumsal pazardaki yetkinliğimizi artıracağına ve EMEA bölgesindeki müşterilerimize çok daha hızlı ve verimli bir hizmet sunmamıza yarayacağına inanıyoruz.”

Flex Macaristan Operasyon Başkan Yardımcısı Janos Lang ise şöyle konuştu: “Lenovo ile yıllardır sürdürdüğümüz stratejik ortaklığımız ve geniş yelpazeli üretimimizle büyük gurur duyuyoruz. Bu ortaklığımızı, Lenovo’nun EMEA müşterileri için Macaristan’da kurumsal ürün üretimini de kapsayacak şekilde genişletilmesinden çok mutluyuz.”