Bilişim 13 MART 2011 / 12:04

Lenovo dağıtım ağını genişletiyor

Dünyanın dördüncü büyük PC üreticisi Lenovo, ThinkServer ve ThinkStation ürün gruplarının dağıtımı için 1992 yılından bu yana Microsoft, Symantec gibi bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını yapan Logosoft ile anlaştı.Logosoft bu anlaşma ile, Lenovo ThinkServer ve ThinkStation ürün gruplarının “Türkiye Tek Yetkili Distribütörü” oldu.

Logosoft ile anlaşmalarının Lenovo’nun Türkiye’deki dağıtım kanalını güçlendirme ve satışları artırma konularında önemli bir ivme kazandıracağını belirten Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, işbirliğiyle ilgili şöyle dedi: “Logosoft ile ciddi bir sinerji yakalayacağımızı, Thinkserver ile Thinkstation ürünlerimizin doğru adreslere, en uygun şekilde ulaşacağını düşünüyoruz. Kendini çeşitli yazılım ve donanım ürünleri ile kanıtlamış olan Logosoft, Lenovo ile kaliteli ve güvenilir sistemleri yaygın kanalına katma değerler katarak sunacaktır. Logosoft’un Microsoft ve Logo Yazılım ürünlerinin de dağıtıcılığını yapması, sunucu ürünlerimiz ile bir bütünlük oluşturacaktır.”Logosoft, Lenovo ürünlerinin yanı sıra, aynı grupta farklı bir marka olmadığı için, sadece Lenovo’ya fokus olacak bir çok çalışma yapılacağı bilgisini verdi. 4 binin üzerinde bayi ağıyla Logosoft’un, gerek kanal programları gerekse Lenovo ile çok daha etkili pazarlama ve satış aktivitelerinde bulunacaklarını belirten Logosoft Genel Müdürü Nejat Saldanlı, sadece Lenovo için çalışacak ürün yönetimi ve satış ekibi oluşturmaya başladıklarının da altını çizdi.Nejat Saldanlı, distribütörlük anlaşması ile ilgili, “Logosoft, katma değerli dağıtıcı özelliklerini Lenovo için seferber etti. Bu birlikteliğin sektörümüze başarılar ve bol kazançlar getirmesi tek dileğimizdir” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun