Bilişim 13 NİSAN 2011 / 14:15

Lenovo 2011 model ThinkPad ürünlerini ve yeni teknolojilerini tanıttı

Lenovo 2011 model ürünlerini tanıttı [Foto Galeri]

Lenovo, özellikle çalışanları ve KOBİ'leri hedefleyen 2011 model ThinkPad ve IdeaPad dizüstü bilgisayarlarını ve yeni teknolojilerini tanıttı.Lenovo, 13 Nisan’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, ThinkPad Edge+ ürün serisini, yeni Thinkpad ve IdeaPad ürünlerini ve Microsoft’la birlikte Lenovo’ya özel olarak geliştirilen Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisini tanıttı. Lenovo, tanıttığı ürün ve teknolojilerle 2011’e hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor.

Yeni ürünlerin fotoğraflarını görmek için tıklayın

Lenovo dizüstü satışlarında Türkiye'de 3. sıraya yerleşti

Basın toplantısında konuşan Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, Lenovo tarafından, Türkiye rakamlarıyla ilgiliyaptığı açıklamada şirketin 2010 yılının son çeyreğinde toplam PC pazarında yüzde 8’lik pazar payına ulaşarak, 4. sıraya yerleştiği bilgisini verdi. Bu oran, Lenovo için geçen yıla oranla yüzde 62.1'lik büyümeye karşılık geliyor. Dizüstü bilgisayarlarda ise Lenovo, son çeyrekte elde ettiği yüzde 10,1’lik pazar payı ile Türkiye'de 3. sıraya yerleşti. Böylece, dizüstü PC segmentinde geçen yıla göre yüzde 62,5’lik büyüme rakamına ulaştı.2010 yılının son çeyreğinde toplam KOBİ bilgisayar pazarı ve KOBİ dizüstü pazarında liderliğini korumayı ve geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “KOBİ’lerdeki profesyoneller, iş hedeflerini gerçekleştirirken özel yaşamlarını da aksatmayacakları esneklikte bilgisayarlar talep ediyor, performansla uyumlu tasarımlara önem veriyorlar. Yeni ThinkPad Edge+ ürün serisi, kullanıcılara, dizüstü bilgisayarının özel tasarımıyla birleşmiş yüksek performansı şık ve kaliteli bir tasarımla birlikte sunuyor.”

Peki bu ne demek? Lenovo tarafındaki yeni dizüstü bilgisayarların büyük oranda kullanıcıların görüşleri dikkate alınarak geliştirilmesi demek. Bununla ilgili şöyle bir video da var:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DG54XLHV5dg[/youtube]

Lenovo büyük kurumsal müşteriler pazarında dünyada ilk sırada

Lenovo, IDC tarafından yapılan büyük ve çok büyük kurumlar ile kamu ve eğitim alanındaki kurumsal müşterilerin yer aldığı segmentteki dizüstü bilgisayar satışlarında yıldan yıla yüzde 35’lik büyüme ile toplamda yüzde 21'lik pazar payına ulaşarak rakiplerini geride bıraktı.

Burhanoğlu, bu konuyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Bu kategoride, bir numaraya yükselmek, bizim için büyük bir başarı. En son yapılan sıralama, Lenovo’nun en iyi şekilde tasarlanmış kişisel bilgisayarları, dünya standartlarında müşteri hizmetleri ve desteğinin yanı sıra ürünlerini piyasaya sunma yeteneğini gösteriyor. Şu anda ticari dizüstü bilgisayar satışlarında dünya ikincisiyiz. Buna ilave olarak gelişmekte olan piyasalardaki güçlü performansımız ‘Koru ve Atak’ stratejimizin, yani gelişmiş pazarlarda durumu koruma ve gelişmekte olan pazarlarda atak davranma stratejisinin doğruluğunu kanıtlıyor. Bu strateji önümüzdeki yıllarda da büyümemize yardımcı olacak.”

KOBİ taleplerine üst seviye seçim: ThinkPad Edge+

ThinkPad Edge+ ürün ailesindeki E420s ve E220s modelleri, küçük detaylarda büyük farklar yaratma iddiasına sahip. Özel tasarımı, performansı, taşınabilirliği ve şık tasarımıyla orta ve küçük ölçekli işletmelerdeki üst uç ürün taleplerini yerine getirmeyi hedefleyen ikinci nesil Intel Core işlemcili ThinkPad Edge+ ürün serisi Türkiye’de satışa sunuldu. E220s ve E420s modellerinin yer aldığı Edge+ ürün serisi, profesyonellerin ilgisini çekecek ileri teknolojiye sahip özelliklerle donatıldı.

ThinkPad Edge+ serisi yaklaşık şuna benziyor:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XglmIofK_DE[/youtube]

Lenovo, 12 inç’lik ThinkPad E220s ve 14 inç’lik ThinkPad E420s’i, şık, modern ve zarif bir tasarım anlayışıyla hazırladı. Dikkat çekici ölçülerde ince ve hafif olan ThinkPad E220s, ideal taşınabilirlik için 2,5 santimden az kalınlığa ve 1,6 kilonun altında ağırlığa sahip. Ürünün 14 inç ekranlı modeli ThinkPad E420s modelinin kalınlığı sadece 2,5 santim iken, ağırlığı 1,8 kilodan başlıyor.

Lenovo’nun KOBİ’leri hedef alan, en son teknolojiye sahip ThinkPad Edge+ ürün ailesi, tasarımıyla ön plana çıkıyor. E420s ve E220s’deki infinity LED ekran, yumuşak dokunuşlu mat yüzey ve cihaza modern bir görünüm veren gerçek metal ayrıntılar, KOBİ’lerin ilgisini çekecek detaylar olarak sıralanmış.

Önceki ThinkPad klavyelerinde olduğu gibi modern görünümlü ve üstün yazım kolaylığı sağlayan ThinkPad Edge+ ürün serisi klavyelerinin iç yüzeyi, sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı üretildi. Ayrıca, bu klavyelerin içerisinde ekstra büyük bir tıklama yüzeyi mevcut.

Lenovo Enhanced Experience 2.0 ile bilgisayarlar daha da hızlı açılacak

Windows’un Lenovo’ya özel ürettiği Enhanced Experience ilk sürümünden sonra, yeni sürümü olan Enhanced Experience 2.0, Lenovo’nun tüm kişisel bilgisayarlarında, çok daha hızlı açma ve kapama olanağı sağlamak üzere RapidBoot teknolojisiyle pazara sunuldu. Bu teknolojiyle üretilen Lenovo bilgisayarları, Windows 7 işletim sistemli normal bir kişisel bilgisayardan 20 saniye daha kısa sürede açılabiliyor ve yüzde 28 oranında daha hızlı kapatma sürelerine olanak sağlıyor.

Bunun ne demek olduğunu daha iyi anlayabilmeniz için işte video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lv-9v2FKsH4[/youtube]

İsteğe bağlı RapidDrive SSD teknolojisine sahip olan Lenovo Enhanced Experience 2.0 özellikli bilgisayarlar, normal bir sabit disk yerine ya da bunun yanı sıra (modele göre değişkenlik gösteren) bir Solid State Drive (bellek tabanlı sabit disk) kullanarak daha hızlı çalışıyor.

RapidDrive SSD teknolojisi, belirli Idea kişisel bilgisayarlarında iki kat daha hızlı uygulama performansı ve 10 saniyeden daha hızlı başlatma süreleri de dahil, çok daha hızlı Windows 7 performansı sunuyor.

Yeni modelleri daha yakından görmek için aşağıdaki linkten galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

[gallery columns="2" orderby="title"]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun