Bilişim 11 EYLÜL 2013 / 22:01

Larva Türkiye'de sahiplendi

Dünyaya Güney Kore’den  yayılan “Larva” karakterinin Türkiye haklarını Kaynak Lisans aldı.

Larva’nın Türkiye’de de çok ilgi görecek bir karakter olacağını ve sektöre yeni bir heyecan katacağının altını çizdiler.

Güney Kore ile Türkiye arasındaki kültürel işbirliği etkinliklerinin gerçekleştirildiği bir dönemde yapılan tanıtım toplantısına katılan Larva karakterinin üreticisi Tuba Entertainment Marka Yöneticisi Chang-II Bae, “Güney Kore’de 15 farklı kanalda yayınlanan Larva karakteri üçüncü yılında 50’den fazla ülkede yayınlandığını belirterek, "Türkiye’de bu yıl bu ülkelere katılmasından çok mutluyuz. Ayrıca, 70 lisansör ile 600’den fazla ürün çeşidiyle Larva’nın Türkiye’de de çok sevileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Larva karakterinin Türkiye’de olmasının önemine değinen Kaynak Lisans Şirket Müdürü Hakan Tungaç ise Larva’nın Türkiye’nin seveceği yeni bir karakter olduğunu belirterek, Küresel denklemde değişen dengelere rağmen Türkiye'nin lisanslama ve ticarileştirmede Amerika ve Avrupa'ya göre biraz geç kaldığını ve kendi dünya markalarını oluşturma çalışmalarına bir an önce başlaması gerektiğini ifade etti.