Bilişim 09 AĞUSTOS 2012 / 12:37

Lacie artık Seagate'in oldu

LaCie artık Seagate'in oldu

Seagate, Lacie'nin satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu. Sabit disk üreticisi Seagate ile Lacie arasındaki Mayıs ayı sonunda başlayan görüşmeler sonuçlandı. LaCie'nin yüze 64,5'lik hissesini satın alan Seagate, disk piyasasındaki gücünü daha da arttırdı.

İlk görüşmelerde 4,05 avro olan hisse fiyatı, Seagate'in şirket hisselerinin yüzde 95'ine sahip olmak istemesi halinde 4,17 avroya çıkacaktı. Ancak, Lacie Yönetim Kurulu başlangıçtaki rakamda artış isteyerek ve hisse başına 4,5 avro ödenmesini talep etti.

Daha önceki görüşmelerdeki prosedürlerin aynı kalması ve Seagate'in yüzde 95'lik hisseye sahip olması halinde de belirlenen 4,5 avro üzerinden ilerlenmesi kaydıyla, rakam Seagate yönetimi tarafından da kabul gördü.

Böylece Lacie CEO'su Philippe Spruch'a ait olan yüzde 64,5'lik hisse, Seagate tarafından resmi olarak alındı.
ETİKETLER : lacie lacie seagate seagate
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun