Bilişim 01 EKİM 2012 / 12:35

LaCie’den bomba gibi bellek

LaCie’den bomba gibi bellek

LaCie’nin 100 metre yüksekten düşmeye, ısıya ve suya dayanıklı ‘sağlam anahtar’ adlı USB belleği, DataStar tarafından satışa sunuldu. Dünyaca ünlü tasarımcı Neil Poulton tarafından tasarlanan LaCie RuggedKey, USB 3.0 arayüzünü kullanıyor ve 16 ve 32GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği sunuyor.

‘Sağlam Anahtar’ isimli USB bellek bu adı hak edecek özelliklere sahip. Dışındaki özel plastik kaplama sayesinde 100 metre yüksekten düşmeye dayanıklı olan ürün, ısıya karşı da koruma sağlıyor. Çöl sıcaklarında ya da kutup soğuklarında verileri koruyabilen USB bellek, ayrıca günlük hayatta en fazla risk oluşturan toz ve suya karşı da IP-54 koruma sertifikasına sahip.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZC2YUZPxFOE[/youtube]

USB 3.0 arayüzünü destekleyen LaCie RuggedKey’in, dosya aktarım hızı da dikkat çekici. Ürün saniyede 150 MB’a ulaşan veri aktarım hızına sahip.

AES-256-bit şifreleme anahtarı ile verileri koruyan ürün, parolalı koruma alanı oluşturulmasını sağlıyor. Ayrıca LaCie RuggedKey alan herkese LaCie’nin bulut depolama alanı olan Wuala’da da bir yıl boyunca belleğin kapasitesi kadar bir alan daha sunuluyor.

Ürünün 16 GB sürümü 49 Euro + KDV, 32 GB sürümü 79 Euro + KDV fiyatla satışa sunuldu.
ETİKETLER : LaCie RuggedKey
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun