Bilişim 02 NİSAN 2012 / 11:06

Kyocera doküman çözümlerine odaklanıyor

Japon Kyocera Mita, 02 Nisan 2012 itibarı ile ismini Kyocera Document Solutions olarak değiştirdiğini duyurdu. Böylece şirket, sadece bir donanım şirketi olmaktan çıkarak, bütünüyle hizmet sunan bir yapıya dönüyor.Yazıcı ve fotokopi cihazları üreticisi olarak bilinen Kyocera, kendini farklı bir şekilde konumlandırarak bütün bir çözüm sunan şirket olacağını duyurdu. Bunun önemli bir göstergesi olarak da Kyocera Mita yerine, Kyocera Document Solutions olarak ismini değiştiren şirket, müşterileri için sürekli katma değer geliştirme, teknolojik inovasyon, sürdürülebilir çevrecilik anlayışı ile küresel bir çözüm sağlayıcı olma hedefini ortaya koydu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şirket isminin Kyocera Document Solutions olarak değişimi, şirketin donanım, yazılım ve hizmetleri bir bütün olarak sunduğu organizasyon yapısı ile dokümantasyon konusunda müşterileri için iletişimi kolaylaştıran, üretkenliği geliştiren, işletme giderlerini azaltan, gündelik faaliyetleri kolaylaştıran çözümler sağlayan bir firma olduğunu ifade ediyor.

Kyocera Document Solutions'un Türkiye distribütörü BİLGİTAŞ’ın İş Geliştirme ve Pazarlama Koordinatörü Türkay Terzigil değişim ile ilgili görüşlerini, "KYOCERA Document Solutions ismi yıllardır süren büyüme ve planlamanın sonucudur. Müşterilerimizi işimizin merkezine yerleştirerek, ihtiyaçlarına cevap veren çözüm ve hizmetler portöyü geliştirilerek güçlü bir platform yaratılmıştır" şeklinde belirtti.