Bilişim 22 EYLÜL 2014 / 16:44

Kurumsal mobilite için stratejik hamle

Citrix kullanıcıların sürekli artan ve değişen taleplerini karşılamak adına start-up şirket olan, iOS ve Android için bulut sanallaştırma platformu sunan Virtual’ı satın aldı. Virtual satın almasıyla birlikte Citrix’in mobil çalışma alanları sağlama platformunun performansı artacak. Böylece şirketlerin uygulama, masaüstü, veri ve hizmetlere herhangi bir ağdan ve cihazla anında güvenilir erişim sağlaması kolaylaşacak. Virtual teknolojisinin katkısıyla Citrix; mobil uygulamalarının gelişim hızını artıracak uygulamalar, veri ve ağ için güvenlik yönetimini basitleştirecek bir altyapı sağlayacak.

Virtual teknolojisi ile birlikte Citrix’in mobil çalışma alanları sağlama platformunun performansı artırılacak. Böylelikle şirketlerin uygulama, masaüstü, veri ve hizmetlere herhangi bir ağdan ve cihazla anında güvenilir bir şekilde erişim sağlaması kolaylaşacak. Bu yenilik, mobil uygulama geliştiricilerinin ve bağımsız yazılım satıcılarının (ISV) ihtiyaç anında cihazlarını buluta bağlayarak, test cihazlarının fiziksel bakımını yapma ihtiyacını düşürerek geliştirme ve test sürecini daha makul, ölçülebilir ve yönetilebilir kılarak daha nitelikli ve güvenli uygulamalar geliştirmelerini sağlayacak.

Citrix İşletme ve Hizmet Sağlayıcı Kıdemli Başkan Yardımcısı Sudhakar Ramakrishna, “Mobil uygulama gelişmini ilerleterek, kapsamlı, güvenilir ve kişiselleştirilmiş mobil çalışma alanları sağlama geleneğimizi devam ettiriyoruz” derken, Virtual Kurucusu ve CEO’su Chris Wade ise “Virtual’ın platformunu hazırlarken, işlerin nasıl daha farklı yapılabileceğini inceledik. Bu felsefe Citrix’in insanların her yerden daha iyi çalışmalarını sağlamak için devamlı gelişim kültürüne çok uygun” yorumunu yaptı.

 
ETİKETLER : citrix virtual