Bilişim 11 OCAK 2012 / 15:02

Kodak Apple ve HTC’ye dava açtı

Kodak iPhone satışlarının durmasını talep etti

Son dönemin zorda kalan şirketi, dijital fotoğraf konusundaki dört patentini ihlal ettiği gerekçesiyle davacı oldu. iPad, iPod ve iPhone satışının durdurulması istendi.Eskilerin efsane markası son zamanlarda dijitalleşen fotoğraf dünyasına ayak uyduramadığı için zor günler geçiriyor. Önümüzdeki yıl nakit ihtiyacını karşılamak için patentlerini satmayı düşünen şirket, akıllı telefonun önemli oyuncuları Apple ve HTC’ye dava açtı.

Dava içeriğinde insanların dijital kameralardaki fotoğraflarını kişisel bilgisayarlarına kolayca aktarmasını sağlayan bir teknolojiden söz edildiği bildirildi. Apple ve HTC’nin taşınabilir cihazlarındaki kameralar davaya konu olurken, iPad, iPod touch ve iPhone satışlarının yanı sıra HTC markalı taşınabilir cihazların satışının durdurulması talep edildi.

Ayrıca dava dosyasında bugüne kadar edilen zarar karşılığında tazminat ödenmesi talebi yer aldı.

Elinde bulunan dev patent portföyünden nakit elde etmeyi hedefleyen Kodak, daha önce de Research in Motion’a dava açmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun