Bilişim 02 ŞUBAT 2015 / 11:46

KKTC’ye tasarruf ettirecek LED projesi Vestel’den

KKTC’ye yıllık 8,5 milyon lira tasarruf ettirecek LED projesinin ilk deneyimi Vestel tarafından yapılacak.Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIBTEK) düzenlediği LED Aydınlatma dönüşümü ihalesinin ilk etabı olan Lefkoşa Bölgesindeki 10 bin adet yol armatürü değişimi projesini Vestel-Çeliksan işbirliği kazandı.

KIBTEK tarafından düzenlenen ihale kapsamında, toplam 55 bin adet yol armatürünün LED’e dönüşümü hedefleniyor. Dünyada az örneği bulunan dönüşüm projesi tamamlandığında KKTC yıllık 19 milyon kWh ve 8,5 milyon lira tasarruf sağlanacak.
KKTC’nin LED dönüşümüne yönelik yapılmış ilk ve tek girişimde yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan sözlerini şu şekilde ifade etti: “Vestel Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen, yerli üretim ve tasarım LED sokak aydınlatma armatürleri ile ülke genelinde yüzde 90 enerji tasarrufu hedefliyoruz. Vestel LED Aydınlatma olarak KKTC’de olduğu gibi Türkiye’de de aynı dönüşümü gerçekleştirmeye adayız. Finansal kurgusu açısından da örnek bu proje sayesinde KKTC’de herhangi bir ön yatırım yapılmadan tüm yol armatürleri enerji verimli LED ürünlerle değiştirilecek. Vestel olarak bu çapta bir projenin ilk etap ihalesini kazanmak bizim için büyük bir gurur”
ETİKETLER : Çeliksan KKTC LED vestel