Bilişim 25 NİSAN 2012 / 15:57

Kız öğrenciler bilişim sektörüyle tanışıyor

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından organize edilen “Bilişimde Kızlar Günü” 27 kız öğrenciyi bilişim dünyası ile tanıştıracak. Her yıl Nisan ayının dördüncü Perşembe günü gerçekleştirilen “Bilişimde Kızlar Günü” etkinlikleri bu yıl 26 Nisan Perşembe günü Cisco Türkiye ofisinde gerçekleştirilecek. Etkinlik çerçevesinde bilişim şirketlerinin ofislerinde bir gün geçirecek olan kız öğrenciler, sektörü daha iyi anlayabilmenin yanı sıra üst düzey yöneticilerle tanışma şansına da sahip olacaklar.

2 yıldır ITU’nun organize ettiği “Uluslararası Bilişimde Kızlar Günü”ne tüm dünyadaki 30 ofisiyle katılan Cisco, Türkiye'deki ofisinde yöneticilerle sohbet ve Amsterdam’dan yaşıtları ile Cisco TelePresence Video Konferans üzerinden sohbetini kapsayan etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Konuyla ilgili konuşan Cisco Türkiye Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasemin Yücel Karasu, şirket olarak kız öğrenci bilişim sektörüyle tanıştırmak istediklerini söyledi. Karasu, iş gücündeki çeşitliliğin değerinden bahsederken, amaçlarının hem kendi ofislerinde hem de sektörde erkek-kadın dengesinin sağlandığı bir çalışma ortamı yaratmak olduğunu ifade etti.