Bilişim 10 TEMMUZ 2014 / 12:26

Kinect Windows'a geliyor

Windows için hazırlanan Microsoft’un ikinci nesil Kinect sensörü 15 Temmuz’da yurt dışında satışa çıkıyor. Hedefleri ise artık sadece oyun oynamaktan çok öteye gidiyor.İlk çıktığı zamanlarda Kinect’in kullanımı Xbox 360 ile güçlendirildiğinde, geliştiriciler Xbox platformunda kullanılmasına pek de hevesli yaklaşmamışlardı. Bunun yerine Kinect, Windows geliştiricileri arasında oldukça popüler hale geldi. Son çıkacak olan Kinect, Xbox One sürümü ile hemen hemen aynı olacak. İkinci nesil Kinect eskisine kıyasla artık 1080p çözünürlük, daha geniş bir görüş alanı ve daha iyi biri iskelet veri bilgisine sahip olacak.

Orijinal Kinect önceden hastanelerde, müzik alanında ve daha birçok yerde kullanılmaktaydı. Yeni algılayıcı ise daha çok kullanıma kapılar açıyor. El ve ayak parmaklarının hareketlerini izleme ya da var olan kullanım vakalarının doğruluğunu ölçme gibi çeşitli alanlarda kullanılan deneysel ve yaratıcı Kinect uygulamaları Microsoft’un beklentilerini aştı bile.

Son yıllarda Kinect ile yapılanları hatırlayalım;Artık cerrahlar da steril ameliyathanelerde CAT taramaları analizi yapmak için Kinect kullanıyorlar;

ETİKETLER : kinect oyun windows
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun