Bilişim 29 MART 2012 / 13:13

Katlanabilir e-kağıt ekran Nisan’da Avrupa’da

Katlanabilir e-kağıt Nisan’da Avrupa’da

LG’den yapılan açıklamaya göre, taşınabilir cihaz teknolojisinde devrim yaratması beklenen elektronik kağıt ekran (EPD) önümüzdeki ay Avrupa’da satışa sunulacak.Katlanabilir kağıt ekranlar önümüzdeki dönemde taşınabilir teknolojilerin seyrini değiştirebilecek en önemli etken olabilir. Bir süredir üretimi devam eden LG’nin elektronik kağıt ekranı önümüzdeki ay Avrupa’da olacak.

LG’nin e-kağıdı plastik 6 inç ve 1024’e 768 çözünürlüğe sahip bir ekrandan oluşuyor. 0.7 mm kalınlığında ekran, 14 gram ağırlığında. Verilen bilgilere göre ekran, tamamen bükülebiliyor ve bir buçuk metre yükseklikten düştüğünde de olumsuz bir sonla karşılaşılmıyor.

Elbette bu cihazın en büyük özelliği esnek olması. LG’nin verdiği bilgiye göre e-kağıt 40 dereceye kadar esneyebiliyor. Ayrıca cihaz e-baskı yöntemi kullanarak ekrana getirdiği yazı nedeniyle enerji harcamadığı için oldukça tasarruflu.

Cihazın e-kitap ve tablet piyasasına yön vermesi bekleniyor. Samsung ve LG'nin ürettiği esnek ekranları videoda görebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hZCiqkWCLqw[/youtube]