Bilişim 04 MAYIS 2011 / 12:45

Kardelenler zirvedeki kadınlarla bir araya geliyor

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği içinde 11 yıldır sürdürdüğü Kardelenler Projesi, İstanbul’da gerçekleşen Dünya Kadın Zirvesi’nde (Global Summit of Women) yapılacak toplantılarda tanıtılacak.5-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen zirve, hükümet temsilcilerinden iş kadınlarına, girişimcilerden sivil örgüt temsilcilerine dünyanın önde gelen kadın liderlerini buluşturmayı hedefliyor. Bu sene 21. kez gerçekleşecek olan etkinliğe daha önce İngiltere, Almanya, İspanya ve Çin gibi ülkeler ev sahipliği yapmıştı.

Kardelenler’in 11 yıllık serüveni anlatılacak

Turkcell’in eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla başlattığı Kardelenler projesi, Dünya Kadın Zirvesi’nde ilk olarak 5 Mayıs’ta, Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv tarafından dünyanın farklı ülkelerinden gelen 35 kadın bakan ve üst düzey politikacının katılacağı kapalı bir oturumda tanıtılacak. 7 Mayıs’ta ise zirvenin tüm katılımcılarına açık olacak “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” oturumunda, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler Kardelenler’in 11 yıllık serüvenini anlatacak. Aynı gün, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Meltem Kalender de, Turkcell’in kadın çalışanlar için sunduğu olanaklardan ve çalışma koşullarından bahsedecek.Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, “Bu sene 11 yaşına basan Kardelenler projemizle ailelerinin ekonomik yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı hedeflemiştik. Her yıl 10 bin kız öğrenciye burs veriyoruz. Bugüne kadar 9 bin 634 öğrencimiz liseyi bitirdi, 3 bin 437 öğrencimiz üniversiteyi kazandı ve 976 öğrencimiz de üniversiteden mezun oldu. Şu an meslek hayatına atılarak, doktor, avukat, hemşire ve öğretmen olan Kardelenler var. Mart 2010’da ise Kardelenler, Birleşmiş Milletler tarafından örnek proje seçilerek bir dizi etkinlikle tüm dünyaya tanıtıldı” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun