Bilişim 11 MAYIS 2012 / 11:30

Kadınların bilişim sektörüne etkisi tartışılıyor

TÜTED, “Bilişim Sektöründe Kadınların Yeri ve Etkisi” teması çerçevesinde gerek kamu gerekse telekomünikasyon sektörünün önde gelen firma temsilcilerini İzmir’de düzenleyeceği etkinlikte bir araya getirmeyi planlıyor. İzmir’de Kaya Termal Otel’de gerçekleşecek olan 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, BTK Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayacak.

Etkinlikte Avea, Turkcell ve Vodafone’un yanı sıra Türk Telekom ve Türksat’tan temsilcilerin katılacağı ortak panelde “Sektörün Liderlerinden Bilgi ve İletişimde Kadının Akıl Terine Bakış” konuşulacak. İkinci panelde ise, “2023 Hedeflerine Doğru Sektörde Kadının Yeri” tartışılırken, STK temsilcilerinin ortak katılımıyla düzenlenecek panelde ise konu “Sektör Sivil Toplum Örgütlenmesinde Kadının Yeri ve Önemi” olacak.

TÜTED ile Dünya Telekomünikasyon Günü

Geçtiğimiz yıl İzmir’de yapılan başarılı organizasyona imza atan TÜTED, 2011’de tüm dünyada etkinlikler “Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Kırsalda Daha İyi bir Yaşam” temasını konu almıştı. Bu yıl da Bilgi ve İletişim Kurumu tarafından yeniden görevlendirilen TÜTED, 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü’nü telekomünikasyon sektörü adına büyük bir sinerji ve farkındalık yaratılması için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyor.