Bilişim 17 MART 2011 / 11:08

Japonya'da iPad 2’ye deprem rötarı

Apple, deprem felaketi dolayısıyla Japonya’da iPad 2 tabletin piyasaya çıkışını erteleme kararı aldı. 25 Mart olarak planlanan çıkış tarihi belirsiz bir zamana ertelendi.

Depremin ardından Japonya’daki fabrikaların kapanması sonucunda, birçok teknoloji şirketi tedarik sorunlarıyla karşı karşıya. Apple sözcüsü Natalie Kerris ise iPad 2 ertelemesinin herhangi bir tedarik sıkıntısından kaynaklanmadığının altını çizdi ve “iPad 2’nin Japonya’da pazara çıkışını erteledik, çünkü ülke ve bizim ekiplerimiz bu felaketten sonra toparlanmaya odaklandı” dedi.Ülke felaketin yaralarını sarmaya çalışırken, birçok şirket de zor bir dönem yaşıyor. Sony, Panasonic, Toshiba ve Canon bu felaketin ardından üretimi durdurmak zorunda kaldı. Ülkede son durum göz önüne alındığında, gelecek haftalarda da üretim kesintilerinin devam etme ihtimalinin yüksek olduğu görülüyor.Öte yandan, Apple’ın yeni iPad sürümü ABD mağazalarında geçtiğimiz Cuma günü tüketicilerle buluştu. Birçok mağaza, birkaç saat içinde stokların tükendiği bilgisini verirken, analistlerin tahmini söz konusu hafta sonunda satışların 1 milyon adede ulaşacağı yönündeydi.İngiltere’nin de dahil olduğu diğer 24 ülkedeki tüketiciler ise yeni iPad’e gelecek hafta ulaşabilecek. Bu ülkeler arasında Türkiye yer almıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun