Bilişim 11 NİSAN 2016 / 14:44

iyzico dördüncü yılına büyümeye devam ederek giriyor

2013 yılında Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından kurulan iyzico, kuruluşunun üçüncü yıl dönümünü 29 binin üzerinde kayıtlı üye iş yeri ile kutluyor.

Son 1 yıl içinde ortalama işlem sayısını yüzde 500, ortalama işlem hacmini ise yüzde 900 oranında artırmayı başaran iyzico yenilikçiliği stratejisinin temeline oturtmaya devam ediyor. Türkiye’de 14 farklı banka ve ödeme yöntemiyle entegre olan iyzico, ürünlerine sadece 1 yıl içerisinde tam 27 farklı yeni özellik ekleyerek Ar-Ge konusuna verdiği önemi de ortaya koyuyor.

Üçüncü yılına girerken yurt dışına açılma hedefi koyan iyzico, bu hedefini çok büyük bir iş birliği ile gerçekleştirmiş durumda. iyzico, 2016 yılı başında yaptığı iş birliği ile İran’da yılda 20,5 milyar dolarlık online ödeme işleminin yapıldığı 231 milyon banka kartını dünyaya entegre etti. Bu sayede uluslararası şirketler ve ödeme sistemleri sağlayıcıları iyzico çözümlerini kullandıkları takdirde İran’daki Shetab sistemine dahil olan kartlara ulaşabiliyor, İranlılar da iyzico sayesinde Shetab kartlarıyla İran dışından online alışveriş yapabiliyorlar. IFC başta olmak üzere 212, Speed Invest ve Endeavor Catalyst gibi kurumlardan son 1 yıl içinde 16 milyon lira yatırım alan iyzico, İran iş birliği ile birlikte dördüncü yılına bölgenin ödeme şampiyonu olma hedefiyle giriyor.

iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu yaptığı açıklamada, “IFC, 212, Speed Invest ve Endeavor Catalyst’ten aldığımız 16 milyon liralık yatırım ve İran açılımıyla yeni döneme çok daha büyük hedefler koyarak giriyoruz. Hızlı ve kararlı büyümemiz dördüncü yılımızda da devam edecek. Türkiye’de ödeme sistemleri alanında öncü ve yenlilikçi konumumuzu koruyarak, bölgemizde de ödeme sistemi şampiyonu olma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi sürdüreceğiz. Ülkeler arası ödemelerin daha kolay yapılmasını sağlayacak ve Türkiye’deki şirketlerin yurt dışına satış yapabilmelerini kolaylaştıracak çözümler üzerine odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.
ETİKETLER : iyzico
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun