Bilişim 04 KASIM 2014 / 15:55

itelligence'dan 'büyük veri' sunumu

İtelligence, SAP Forum’da, iş dünyasının önemli konu başlıklarından birisi olan “Büyük Veri” özelinde bir sunum gerçekleştirdi. Turkcell Global Bilgi, Gümüş Grup ve Hedef Grup şirketlerindeki bütçe yöneticilerinin panelist olarak katıldığı bir diğer oturum ise itelligence moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde, gelecek performansını SAP Bütçe Planlama Çözümü ile öngören itelligence müşterilerinin proje süreçleri ve elde ettikleri kazanımlar aktarıldı.

itelligence, orta ve üst düzey pek çok yöneticiyi ağırlayan SAP Forum’da, perakende sektörünün operasyon ve mağaza satış bazındaki tüm süreçlerini anlatırken, yeni e-ticaret platformu olarak tanıtılan Hybris ve dünyada 27 milyondan fazla kullanıcısı olan SuccessFactors ile ilgili de katılımcılarla detaylı bilgi paylaştı.

SAP Kalite Ödülü, Fenerbahçe’nin oldu

Fenerbahçe Spor Kulübü ve kulübe bağlı şirketlerin, itelligence işbirliği ile hayata geçirilen SAP Projesi “Hızlı Çözüm Kategorisinde” SAP Kalite Ödüllerinde birinciliğe layık görüldü. Kurumsal kaynak planlama, bütçe sistemleri, yönetim raporlama sistemleri ve veri entegrasyonu ile kurumsal bir dönüşüm altyapısının kurgulandığı projeye verilen ödül, aynı zamanda SAP Kalite Ödülleri kapsamında bir spor kulübüne verilen ilk birincilik ödülü oldu.

itelligence olarak birçok farklı alanda yatırım yapan bir şirket olduklarını ve bu alanda da sürekli olarak bir gelişme içerisinde bulunduklarını belirten itelligence Türkiye CEO'su Savaş Komban "Fenerbahçe tarafındaki projemiz ve genel olarak yaptığımız projeler özellikle yatırımın geri dönüşünü hızlı almak anlamında ortalama altı ay sürüyor. Fenerbahçe projesi bu anlamda çok daha kısa sürede bitirilen üç aylık bir proje oldu. Daha sonra,kurduğumuz bu alt yapının üzerine farklı katmanlar ekledik. Şu an için Fenerbahçe’ye  kurumsal kaynak planlamasını, insan kaynakları yönetimini, bütçeleme, planlama ve iş analitiklerini uçtan uca uygulamış olduk. Bu proje hem hedeflerin başarıyla gerçekleşmesi anlamında hem de sektördeki dünyadaki ilk uygulamalardan bir tanesi olma anlamında özel bir ödüle layık görüldü" dedi.

 
ETİKETLER : itelligence sap
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun