Bilişim 15 EKİM 2012 / 11:35

İşte bilgisayarın ömrünü uzatmanın 5 yolu

İşte bilgisayarın ömrünü uzatmanın 5 yolu

Belli başlı bakım yöntemlerini düzenli olarak yerine getirmeniz bilgisayarınızın kullanım ömrünü uzatıyor.Bilgisayarınızdaki sistemlerin çalışır durumda kalması için yapacağınız donanım bakımı, bilgisayarınızın kullanım ömrünü uzatıyor, olası bir arızada yüksek maliyetlerle karşılaşmanızın önüne geçiyor.

Bilgisayar arızalarına hızlı ve yerinde çözümler üreten Pratik Servis, bilgisayarınızın kullanım ömrünü uzatacağınız ve yüksek maliyetlerden sizleri koruyacak önlemler konusunda önerilerde bulunuyor.

  • Bilgisayarınızı taşırken darbelere karşı korumalı özel çantasında taşıyın. Dizüstü bilgisayarınızın üzerine dirseklerinizle yaslanmayın, çantasında olsa dahi üzerine herhangi bir şey koymayın.

  • Bilgisayarınızı aşırı sıcak ve nemden koruyun. Güç kaynağı, fan ve bağlantılarını kontrol edip hava deliklerinin kapanmasına sebep olacak yüzeylere dizüstü bilgisayarınızı yerleştirmeyin.

  • Ekran ve klavye temizliğine özen gösterin.

  • Sisteminizde lisanslı programlar kullanın, anti-virüs yazılımlarınızı güncel tutun. Sisteminizdeki programları güncelleyin.

  • Bilgisayarınızın herhangi bir arızası yok diye bakımını ihmal etmeyin. Kişisel koruyucu önlemlerinizin yanında, belirli dönemlerde bakım için profesyonel hizmet alabilir, yetkili servislere başvurabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun