Bilişim 11 ARALIK 2014 / 10:40

İstanbul Bilişim Kongresi'nin ana teması akıllı şehirler oldu

SİSTAŞ sponsorluğunda TBD tarafından organize edilen ve bu yıl sekizincisi yapılan İstanbul Bilişim Kongresi’nde ‘’Akıllı Şehirler’’ konuşuldu.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından SİSTAŞ’ın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Bilişim Kongresi’nin teması bu yıl “Akıllı Şehirler’’ oldu. Kadir Has Üniversitesi’nde bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen kongrede Akıllı İletişim Teknolojileri, Enerji Sektöründe Akıllı Şebeke Yönetimi, Akıllı Trafik Sistemleri, Ulusal Ortak GIS Kullanımı, Akıllı Belediyelerde Başarılı Uygulamalar ve Sosyal Medya ile Belediye Hizmetleri gibi konular ele alındı. Yerel yönetimler ile kamu ve özel sektör yöneticilerinden önemli isimlerin katıldığı kongrede SİSTAŞ Satış Müdürü Hasan Yıldız açılışın ardından SİSTAŞ adına verilen plaketi aldı.

İstanbul Bilişim Kongresi’nde dünyadaki akıllı şehirler ve bu şehirlerdeki uygulamalar anlatıldı ve bunlarla ilgili örnekler verildi, Türkiye’de bu sürecin nasıl ilerlediğine ve ne tür uygulamaların bulunduğuna dair paylaşımlarda bulunuldu.

SİSTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Koray Kutluay kongrenin ilk gününde katıldığı, “Yaşanılabilir Dünya İçin Akıllı İletişim Teknolojilerinin Getirileri’’ adlı panelde Kurumsal İletişim Çözümleri başlıklı bir sunum ile katılımcılara, kurumlar ve müşteri/vatandaş arasındaki iletişimde yeni alışkanlıkların ne şekilde geliştiğini, buna karşı kurumların tepkilerini ve kendilerini ne şekilde yenilemeleri gerektiğine, yaklaşımlarının ne olması gerektiğine dair bir konuşma gerçekleştirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun