Bilişim 05 KASIM 2014 / 13:05

İş Bankası "Xbox One"da yer alacak

İş Bankası, Microsoft’un oyun ve eğlenceyi bir araya getiren Xbox One oyun konsoluna özel geliştirilen bankacılık uygulamasını kullanıcıların hizmetine sundu.Türkiye İş Bankası, Türkiye’de 5 Eylül 2014 tarihi itibariyle satışa sunulan Microsoft’un yeni nesil eğlence platformu Xbox One için geliştirdiği bankacılık uygulaması ile konsolda yer alan dünyadaki ilk banka oldu.

Dünyada ilk bankacılık uygulaması olarak Xbox One’a eklenen İş Bankası uygulaması ile kullanıcılar Bireysel İnternet Şubesini kullanarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor, İş Bankası’na özel güncel ekonomi bültenini, demo ve reklam videolarını izleyebiliyor, kolayca kredi hesaplayıp güncel finans verilerine her an ulaşabiliyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran; “Dünyada ve Türkiye’de ilklerin öncüsü olma vizyonumuzla yeni bir sayfa daha açıyoruz. İş Bankası olarak Microsoft’un oyun ve eğlence platformu Xbox One’da yer alan dünyadaki ilk banka olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uygulamanın hayata geçirilme sürecinde Microsoft Türkiye ekibi ve teknoloji iştirakimiz SoftTech ile yakın işbirliği içinde çalıştık” dedi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise şunları söyledi, “Microsoft teknolojileri ile iletişimden eğlenceye sevdiğiniz, değer verdiğiniz herkese ve her şeye daha yakınsınız. Microsoft’un yeni nesil oyun ve eğlence platformu Xbox One da bu anlayışımızın somut bir göstergesi olarak, 5 Eylül’de 28 ülkeyle aynı anda Türkiye’de satışa sunuldu. Bugün Microsoft Türkiye olarak, teknolojinin gücünü Türk finans sektörünün güçlü kurumu İş Bankası ile buluşturarak, oyun konsolu pazarında bir ilke imza atıyoruz. Artık kullanıcılar son teknoloji ile tasarlanmış oyunları deneyimlerken, onlara katma değer sağlayacak fırsatlardan faydalanabilecek ve uçtan uca teknolojinin nimetlerinden yaralanabilecekler. İş Bankası ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin yerelden global platformlara uzanan bir başarı hikayesi olacağına inanıyoruz.”

 
ETİKETLER : iş bankası xbox one
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun