Bilişim 29 KASIM 2011 / 12:09

iPhone 4 alev aldı, uçakta panik yaşandı

Avustralya'da iç hat uçuşları yapan Regional Express'in Lismore-Sydney uçuşu sırasında iPhone 4'ün durup dururken alev alması uçakta paniğe sebep oldu. Havayolu şirketinin basın bülteniyle paylaştığı bilgiye göre olay, uçaktaki yolculardan birinin cebindeki telefonun önce duman çıkarıp arkasından kırmızı bir renk eşliğinde alev almasıyla başladı. Kabin görevlilerinin olaya hemen müdahalesiyle sorun herhangi bir zarara neden olmadan önlendi.

İlgili telefonun şu an havacılık güvenliği ekipleri tarafından detaylı incelemeye alındığı belirtiliyor. Telefonun daha önce zaman zaman yaşadığı sinyal zayıflığı dışında bir sorunu olmadığı söyleniyor.

Sizde de aynı sorun varsa belki de takipte kalmakta yarar var. Basın bültenine PDF olarak bu adresten ulaşabilirsiniz.


Not: Görsele dikkatli bakanlar telefonun arkasındaki logonun Steve Jobs'un ölümünden sonra yapılan logo olduğu, dolayısıyla telefonun arka kapağının modifiye edildiğini ve sebebin bu olabileceğini söylemişler. Büyük ihtimalle de haklılar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun