Bilişim 28 MAYIS 2012 / 17:21

Iomega, StorCenter ix2 satışa çıktı

Iomega, StorCenter ix2 satışa çıktı

2 yıl garantiyle satışa sunulan Iomega StorCenter ix2, küçük ve büyük ölçekli şirketler için ideal depolama çözümü sağlıyor. Iomega, iki yuvalı masaüstü ağ depolama cihazı Iomega StorCenter ix2’i satışa sundu. Birden çok konfigürasyon seçeneğiyle sunulan Iomega StorCenter ix2, küçük işletmeler, iş grupları, uzak ofisler ve dağınık coğrafyalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik içerik paylaşımı ve veri korumanın yanı sıra, bulut bilişim ve kameralı gözetleme uygulamaları sunmak için özel olarak tasarlandı.

Yeni, iki yuvalı StorCenter ix2 Ağ Depolama çözümü küçük işletmelere ve diğerlerine üç farklı modelle esnek avantajlar sunuyor:

• Kullanıcıların ve kanal ortaklarının cihazı kendi veri depolama ihtiyaçlarına ve fiyat tercihlerine göre doldurmasına olanak sağlayan disksiz birim

• Kullanıcılara veri depolama kapasitelerini zaman içinde artırabilme özgürlüğünü veren tek sürücülü (1TB, 2TB ya da 3TB) kısmen doldurulmuş birim,

• Anında RAID ikizleme özellikli veri koruma ve diğer çok sürücülü ağ depolama özelliklerini sunan iki sürücülü (toplam depolama kapasitesi 2TB, 4TB ya da 6TB) tamamen doldurulmuş birim.

Türkiye’de satışa sunulacak olan ve sabit sürücü içermeyen disksiz sürümün 189 USD'den, kısmen ve tamamen doldurulmuş modellerin ise 15 Haziran’dan itibaren satışa sunulması bekleniyor.

İşletme sınıfı EMC veri depolama teknolojisine dayanan yeni Iomega StorCenter ix2, PC, Mac ve Linux bilgisayarlar kullanan küçük ve orta boyutta işletme ağları için 6TB’a kadar ağ depolama kapasitesi sunuyor.

Yeni StorCenter ix2 normalde küçük işletmelere yönelik olarak sunulmayan birçok gelişmiş özelliği de içeriyor. Bu özellikler arasında en fazla beş IP kamera kurulumu için sıradışı görüntülü gözetleme özelliği de yer alıyor.

Kullanıcılar ayrıca Mozy, Amazon S3 ve EMC Atmos destekli bulut yedekleme hizmetlerinden dilediklerini kullanabiliyor ya da Iomega’nın devrim yaratan Kişisel Bulut Teknolojisi’den yararlanabiliyor. Iomega’nın Kişisel Bulut Teknolojisi herhangi bir aylık ödeme ya da hizmet bedeli gerekmeksizin, veri paylaşımı ve koruma için benzersiz basitlik ve çok yönlülük sunuyor.

Iomega’nın tüm StorCenter ağ depolama modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.iomega.com'dan ulaşabilirsiniz.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun