Bilişim 05 ARALIK 2014 / 11:22

Intertech dijital bankacılığı yeniden şekillendirmek istiyor

Intertech, üniversite öğrencilerinin ve genç profesyonellerin finans sektörüyle ilgili yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunabilecekleri bir kod yarışması düzenliyor. Katılımcılar, istedikleri teknolojiyi kullanarak bankacılıkla ilgili fark yaratacakları projeler geliştirecekler. 

Takımlar halinde yarışacak olan katılımcılar projelerini yazılım halinde veya iş geliştirme modeli olarak tasarlayabilecekler. Yarışma süresi boyunca geliştirilecek olan fikir ve projeler “Code The Bank İstanbul” ile hayata geçme şansı bulabilecekler.

19 Aralık tarihinde başlayacak yarışma 2 gün devam edecek ve ödül töreni öncesinde katılımcı takımlar proje sunumlarını gerçekleştirecekler. Yarışmacılar 4 kişilik ekipler ile yarışmaya katılabilecekleri gibi, projelerini tek başlarına şekillendirebilecekler. Yarışma sonucunda her biri bankacılık ve bilişim sektörlerinde isim yapmış jüri üyeleri tarafından birinci olarak belirlenecek olan takıma 5 bin lira ödül verilecek. İkinci olan takım 3 bin lira, üçüncü olacak ekip ise 2 bin liralık ödülün sahibi olacak.

Jüri özel ödülü için seçilecek olan takıma Microsoft Geliştirici Kampları'ndan birine (Developers Camp) katılım hakkı sağlanacaktır. Code The Bank tüm katılımcılarına fastPay’den 50 lira yüklenecek.

Yarışmaya bu adres üzerinden 12 Aralık tarihine kadar başvurabilirsiniz.