Bilişim 08 EKİM 2015 / 11:57

İnternette görünenin ötesinde neler var?

24 Ekim, Cumartesi günü Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek “Deep Web” etkinliği ile katılımcılar internetin derinliklerine inmeye hazırlanıyor.İnternette, arama motorları tarafından bulunamayan her şeyin dahil olduğu kısma Deep Web (Derin Web) adı verilmektedir ve bu gizemli alanın bildiğimiz statik internetin 500 katı büyüklüğünde olduğu tahmin edilmektedir. Dijital Stüdyo, oldukça merak uyandıran bu kavramın tüm sırlarını öğrenmek isteyenler için, 24 Ekim Cumartesi günü Workington Levent 199 Şubesi’nde, “Deep Web” üzerine Türkiye’deki ilk etkinliği gerçekleştirecek.

Etkinliğin yol göstericiliğini gerçekleştirecek ve Türkiye’de, siber güvenlik alanında en derin teorik ve pratik bilgiye sahip BT profesyonellerinin başında gelen Halil Öztürkçi etkinliğin içeriği ile ilgili “İnternette bulamadığınız herhangi bir şey, aslında oralarda bir yerlerde olabilir. Hayır, Google’da yeterince arka sayfalara baktığınızda ya da arama yaptığınız anahtar kelimeleri değiştirdiğinizde bulabileceklerinizden bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz, arama motorları tarafından dahi bulunamayanlar...” açıklamasında bulundu.

BT güvenlik ekipleri, yazılım geliştiriciler ve dijital pazarlama profesyonelleri tarafından Deep Web kavramı etrafındaki sorular ve bunları yanıtlama çabaları her geçen gün artıyor. İnternet içerisinde neden bu kadar büyük ve bilinmeyen bir alan var? Böyle bir ayrımın olabilmesi nasıl mümkün oluyor? Ve bu alanı kullananlar kimler, yani kabaca ifade edersek, içeride neler oluyor? Bu soruların etrafına, ışığın etrafına toplanan ateş böcekleri gibi her gün yüzlerce, binlerce internet kullanıcısı geliyor ve Deep Web’in sırlarına öğrenebilmek için kafa patlatıyor. Dijital Stüdyo ve Workinton iş ortaklığında gerçekleştirilecek etkinlikte “Deep Web” ile ilgili bulabildiğiniz ancak doğruluğundan emin olamadığınız, çoğunlukla kulaktan dolma cevaplarla karşılaştığınız sorulara artık güvenilir ve anlaşılır yanıtlar bulabilmeniz amaçlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun