Bilişim 02 ARALIK 2011 / 16:33

Intellica çözümü EVAM'ı sunuyor

Hedefte; kurumların BT sistemlerinin daha esnek olması, daha hızlı yanıt vermesi, işletmenin gerçekte yaşadıklarına daha odaklı olması ve yaşanan bu olayların lokomotif rol oynadığı uygulamalarla her yönden bütünleşmiş bir platform sunulması bulunuyor.Şirketten verilen bilgilere göre, Intellica’nın EVAM (Event & Action Manager) çözümü ile gerçek zamanlı müşteri hareketlerini analiz edip, çeşitli ortamlardan gelen hareketlerin içerisinde pazarlama ekipleri tarafından tanımlanmış senaryolara uyan desenler (pattern) aranıyor. Senaryolardaki desenler keşfedildiğinde ise müşterilere akıllı öneriler yine gerçek zamanlı olarak yapılabiliyor.

Avea’da gerçekleştirilen başarılı uygulama ile GSM operatörleri için de ideal hale getirilmiş EVAM çözümü ile Intellica, özellikle finans, telekomünikasyon, e-business sektörlerinde başarılı uygulamalar yapmış ve Türkiye’nin bu konudaki öncü olan EVAM ile yurt dışında da faaliyetlerine başlamış bulunuyor.

Intellica Teknoloji Direktörü Can Alhas konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: "İş Zekası ortamları ile Operasyonel sistemlerin birleşmesi ve Kuruma özel Operasyonel Zeka'nın oluşturulması, önümüzdeki dönemin en sıcak gündemlerinden biri olacak. Operasyonel Zeka ile bildiğimiz İş Zekası uygulamalarında bir doğrunun yeri değişiyor: Bugüne kadar hep data (veri) konuşurken, önümüzdeki dönemde olay (event) kavramı ön plana çıkacak."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun