Bilişim 19 EKİM 2015 / 16:56

Intel ve Line ortaklığa gidiyor

LINE, nesnelerin internetinin (Internet of Things, IoT) etkin olduğu çözümlerin uygulanmasını hızlandırmak amacıyla yazılım geliştiricilerin bilgilenmesi ve stratejik uyumunu sağlamak için Intel Corporation ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

LINE ve Intel ev otomasyonu, dijital imza ve akıllı otomatlar gibi nesnelerin internetinin etkin olduğu çeşitli çözümler yaratmak için birlikte çalışacaklar. Intel ve LINE ayrıca şirketlerin çekirdek ağına girişi yönlendiren (edge devices) cihazlara “akıl” eklemek, buluta veri iletmek, önemli iç görüler için verileri analiz ederek panolarda görselleştirmek ve LINE Business Connect üzerinden LINE uygulamaları hakkında gerçek zamanlı geri bildirim yakalayarak raporlamak için seçilmiş iş ortaklarıyla bir araya gelecek. Tüm bunlar aracılığıyla yeni kullanıcı deneyimleri sunmak için nesnelerin interneti kullanılarak fazladan katma değerli hizmetler yaratılması amaçlanıyor.
 
Intel Software Day 2015’te LINE ve Intel, Kirin Beverage Value Vendor Co. Ltd’ye ait Intel işlemci tabanlı akıllı otomatı tanıttılar. Kirin Beverage Value Vendor Co. Ltd., Sanden Retail System Corp. ve V-Sync Co. Ltd. tarafından geliştirilen Intel işlemci tabanlı akıllı otomat, LINE’ın Business Connect özelliği aracılığıyla hizmet verdi. Otomat, müşterilere yeni bir eğlence özelliği sunarken daha iyi bir müşteri deneyimi için pazarlama verilerini yönetiyor.
 
Intel, en yeni bilgileri zamanında ve etkili şekilde iletmek için, LINE Messenger’ı yazılım geliştiricilerle iletişim kurduğu bir platform olarak kullanacak. Bu kapsamda Intel, Hindistan ve Endonezya’dan başlayarak, yazılım geliştiricileri hedeflediği bir LINE resmi hesabı açtı. Bu resmi hesaplar aracılığıyla nesnelerin interneti, oyun geliştirme, Intel® RealSense™ Teknolojisi, Android ve Windows uygulama geliştirme gibi birçok konudaki en son güncellemeleri ve kaynakları takipçileriyle paylaşacak. Intel® Developer Zone topluluğunun bir uzantısı olan LINE Messenger’daki Intel Software hesabı, Intel’in yazılımcılar ve program hazırlayıcılar için yazılımla ilgili tüm gelişmeleri, araçları ve kaynakları tek kanaldan paylaştığı bir yer olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun