Bilişim 08 MAYIS 2012 / 11:41

Intel, Ivy Bridge işlemcilerle performansta çıtayı bir kez daha yükseltiyor

Intel performansta çıtayı yeniden yükseltiyor

Intel'in 3. nesil Core işlemci serisi, bir önceki seriye göre 2 kata varan performans artışını beraberinde getiriyor. Intel Türkiye, geçtiğimiz hafta Intel Türkiye Teknik Müdürü Cemal Kayacan ve Intel Türkiye Pazarlama Müdürü Emre Başkaya'nın katılımıyla düzenlediği basın toplantısında 'Ivy Bridge' kod adıyla anılan yeni nesil işlemcilerin detaylarını paylaştı. Core serisinin 3. neslini oluşturan bu yeni seri, yine Core i3, Core i5 ve Core i7 adıyla sistemlerde yer alacak.

3. nesil Core işlemcilerin bir önceki nesille aralarındaki performans farkı, ağırlıklı olarak yeni nesil işlemcilerde kullanılan 22 nanometre üretim tekniği ve Intel'in yeni geliştirdiği 3 boyutlu transistör teknolojisinden kaynaklanıyor.

Intel, yeni seride 1 tane i7 Extreme, 8 tane i7, 5 tane i5, 10 tane yonga seti ve 5 tane kablosuz yonga seti alternatifi sunacağını açıkladı. Yeni nesil işlemcilerde yer alan dahili grafik işlemcisinin aynı zamanda önceki serilerde yer alan grafik işlemcilerden 2 kata kadar daha yüksek performans sergileyeceği ifade ediliyor.

Detaylı bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.
ETİKETLER : Intel Core Ivy Bridge intel