Bilişim 14 MART 2016 / 10:52

Intel, Intel Capital'in bir bölümünü satabilir

Intel, girişimlere destek verdiği Intel Capital'i elden çıkartmaya hazırlanıyor.

Intel, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve bu sektörlerde yer alan girişimlere yatırımlar yapan Intel Capital'ın bir bölümünü elden çıkartabilir. 

Intel Capital, 1991 yılından bu yana yaptığı yatırımlarla birçok girişimin hayat bulmasına ön ayak oldu. Birbirinden farklı birçok sektörde hizmet veren girişimlere yatırım yapan şirket, bu süre zarfında değerini de artırırken, bu değerin 1 milyar dolara ulaştığı ifade ediliyor. 

Buna karşın ilerleyen süreçte teknolojik dünyada yaşanan önemli değişimler, Intel'in planlarını tekrar gözden geçirmesine neden olmuş gibi görünüyor. WSJ'de yer alan habere göre Intel, teknolojik açıdan kendisine fayda sağlayacak sektörlere yatırım yapılabilmesi amacıyla Intel Capital'ın bir bölümünü elden çıkartmaya hazırlanıyor. 

Henüz kesinleşmeyen satış işleminin gerçekleşmesiyle birlikte farklı sektörlerde ve coğrafyalarda iş süreçleri bulunan Intel Capital, Intel'in daha fazla işine yarayacak konulara ve girişimlere odaklanma şansı yakalayacak. Bu sayede yatırımlarını da çok daha verimli bir şekilde kullanabilecek olan şirket, Intel'in teknoloji ekosisteminin gelişmesine de katkıda bulunabilecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun