Bilişim 30 MART 2015 / 13:30

incir.com’a 3 milyon dolar yatırım

Sosyal e-ticaret platformu incir.com, Hasan Aslanoba ve Kaan Karamancı’dan aldığı 3 milyon dolarlık yatırımla, 57 milyon dolar şirket değerlemesine ulaştı. Bir yıl gibi kısa bir sürede ulaştığı e-ticaret hacmi ile yatay e-ticaret siteleri arasında ilk 5, tüm e-ticaret pazarında ise ilk 10 marka arasına giren incir.com’un kurucusu ve CEO’su Yusuf Yıldırım şunları söyledi:

“Sosyal medyanın e-ticarete ve e-ticaret firmalarının büyümesine ciddi katkısı oldu. Fakat bugüne kadar ne fonksiyonel bir sosyal e-ticaret modeli ortaya konulabildi ne de beklendiği gibi bir platform ortaya çıktı. Biz ise yalnız online değil offline kanalı da içine alan ve sosyal e-ticaret tanımını tam anlamıyla dolduran bir model oluşturduk. Sosyal e-ticaret modeliyle faaliyete başladığımızdan bugüne kadar geçen bir yılda ciddi bir büyüme grafiği yakaladık. e-Ticaret alanında Türkiye’nin ilk milyar dolarlık web girişimi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 2017 yılına kadar 50 bin e-ticaret mağazasına ulaşmayı ve daha da gelişen bir altyapı ile iş modelimizi yurtdışına taşımayı hedefliyoruz.”

Üçüncü yatırım ve fırsatlara bakış

incir.com’a üçüncü kez yatırım yapan Aslanoba Capital Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aslanoba, “incir.com benim en çok heyecan duyduğum ve şu ana kadarki performansıyla en başarılı yatırımım oldu. İnanılmaz büyümesiyle ilk etapta Türkiye'de ve 2-3 sene içinde yurt dışına açılabilecek seviyede büyük bir başarı hikayesine doğru ilerleyen incir.com’un önümüzdeki 15-20 sene boyunca büyümesini hızla sürdüreceğine inanıyorum. Yurt dışına yapacağı açılımın başarılı olması halinde incir.com, Türkiye'den çıkmış en büyük ve en başarılı internet şirketi olacak” dedi.

Klasik e-ticaret modellerinden ayrılan incir.com, kendi e-ticaret mağazasına sahip olmak isteyen girişimcilere altyapı ve fırsat sunuyor. incir.com doğrudan girişimci başvurusu kabul etmiyor. incir.com altyapısında sadece bir mağaza sahibinin referansıyla mağaza açmak ve hemen satış yapmaya başlamak mümkün. Bu süreçte, satılan ürünün alıcıya ulaşana kadarki tüm operasyon süreci incir.com tarafından yürütülüyor. Elde edilen kârın girişimciye ait olan kısmı da girişimcinin banka hesabına aktarılıyor.

 
YORUMLAR
emre 10 MAYIS 2015 / 00:50 0 0
Şurda detaylar aciklanmis arkadaslar http://incirilekazan.blogspot.com.tr/?m=1
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun